Czytających: 1765

Świebodzice: Amatorski turniej siatkówki

Wtorek, 22 marca 2022, 10:49
Aktualizacja: 10:50
20 marca w hali widowiskowo–sportowej OSiR Świebodzice odbył się I amatorski turniej siatkówki.

Frekwencja okazała się znakomita – 15 zespołów i ponad 120 zawodników i zawodniczek rywalizowało na parkiecie ponad 6 godzin. Zawody okazały się doskonałą promocją Gminy Świebodzice, ponieważ oprócz mieszkańców miasta, do gry stanęło spore grono osób z ościennych miejscowości, takich jak Dobromierz, Bielawa, Świdnica, Wałbrzych, Kamienna Góra czy Jawor.

Zespoły zostały podzielone na 3 grupy, które walczyły w systemie każdy z każdym. Do finałowego etapu gier awansowały dwie najlepsze ekipy z grup. Ostatecznie po emocjonujących finałach ze zwycięstwa cieszył się zespół PW Mabor, który tego dnia wygrał wszystkie swoje spotkania. Drugie miejsce zajęli gospodarze – OSiR Świebodzice Sp. z o.o, a na najniższym stopniu podium zameldowała się drużyna DobroVolley. Wszyscy finaliści otrzymali upominki w postaci voucherów do wykorzystania w Wodnym Centrum Rekreacji ,zaproszenia na kręgielnię OSiR Świebodzice oraz puchary i nagrody rzeczowe.

Nagrody MVP w swoich zespołach otrzymali: DobroVolley – Mateusz Michalski, OSiR Świebodzice Sp. z o.o. – Jakub Maliborski (12 lat), PW Mabor – Fabian Zieliński (7 lat). Współorganizatorem turnieju był KPS Chełmiec Wałbrzych, który zabezpieczył obsadę sędziowską zawodów.