Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 721
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ku pamięci prezesa

Środa, 26 października 2022, 10:29
Aktualizacja: 10:31
Autor: red
Żarów: Ku pamięci prezesa
Fot. UM Żarów
Po raz czwarty rywalizowali siatkarze w Memoriale pamięci Kazimierza Bordulaka. Na początku 2019 roku odszedł wieloletni zawodnik i prezes TKKF Chemik Żarów Kazimierz Bordulak. W ostatnim czasie rozegrano turniej siatkarski jego pamięci.

W hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie rywalizowało osiem drużyn. Walka odbywała się najpierw w grupach, a następnie doszło do rywalizacji o konkretne miejsca na zakończenie turnieju. Na starcie znalazły się dwie drużyny TKKF-u Chemik Żarów, Reprezentacja Gminy Żarów, Reprezentacja Powiatu Świdnickiego, Portal Swidnica24.pl, Polonia Świdnica, Wieruszów i Katowice. Ostatecznie na finiszu najlepszy okazał się TKKF Chemik I Żarów, pokonując na podium portal Swidnica24.pl i zespół z Katowic. Najlepszą zawodniczką imprezy została Kinga Fąfara, a siatkarzem Piotr Hendżak, który triumfował również w konkurencji najlepszy gwóźdź.

Podczas turnieju uhonorowano i pożegnano nestora TKKF-u Chemik Żarów Tomasza Smerekę. Były już zawodnik odchodzi na zasłużoną emeryturę po 47 latach gry! - Nasz zawodnik Tomasz Smereka jest dla nas autorytetem, wzbudza podziw i szacunek, jest sportowym wzorem do naśladowania dla młodych zawodników naszego klubu. Z rąk burmistrza Żarowa, Leszka Michalaka nasz senior otrzymał pamiątkowy puchar oraz list gratulacyjny. Był również tort z okazji nadchodzących 80. urodzin Tomasza Smereki. Mamy nadzieję Tomku, że mimo odejścia na emeryturę zobaczymy się jeszcze na boisku. Tego typu turnieje są zawsze świetną okazją do podziękowań dla osób, które wspierają nasz klub. W tej edycji Memoriału podziękowania trafiły do Sławomira Bordulaka, Jarosława Jarzębickiego, Piekarstwo Stanisław, Piotr i Paweł Ślęzak, Marka Kowalskiego z portalu Swidnica24.pl oraz Roberta Jagły, Prezesa Funduszu Regionu Wałbrzyskiego – komentuje Jacek Kruk, wiceprezes TKKF Chemik.

Organizatorami zawodów byli: TKKF Chemik Żarów, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group