Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kalno: Siatkarskie sukcesy

Poniedziałek, 2 października 2023, 11:14
Aktualizacja: 11:15
Autor: red
Kalno: Siatkarskie sukcesy
Fot. Kinder Joy ov Moving i Magdalena Worsa–Kozak
Wspaniałe sukcesy sportowe w ostatnim czasie zanotowała na swoim koncie Michalina Kozak – mieszkanka gminy Żarów, Kalnianka, która na co dzień trenuje piłkę siatkową w Młodzieżowym Klubie Siatkówki Polonia Świdnica oraz Akademii Młodego Siatkarza MiniVolley Kamienna Góra.

Z drużyną młodziczek MKS Polonia Świdnica, gdzie Michalina jest rozgrywającą, w sezonie 2022/2023 wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Dolnego Śląska, zdobyła puchar Dolnośląskiej Akademii Siatkówki oraz zajęła III miejsce w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Młodziczek.

W dniach 11-14 maja, wraz z reprezentacją Dolnego Śląska rocznika 2009, do której Michalina została powołana, wywalczyła wicemistrzostwo Polski i srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz drugie Kółko Olimpijskie. Warto podkreślić, że Michalina jest z rocznika 2010, co oznacza, że jeszcze w kolejnym sezonie ma szansę na udział w OOM. Spektakularnym sukcesem zakończyły się też dla Michaliny rozgrywki minisiatkówki w kategorii „czwórek”, w których brała udział w barwach AMS MiniVolley Kamienna Góra. Wraz z koleżankami: Inez Chmielewską, Antoniną Olszak, Magdaleną Lemą i Angeliką Borońską wywalczyły Mistrzostwo Dolnego Śląska „KINDER Joy of moving”, Puchar Dolnośląskiej Minisiatkówki i Mistrzostwo Dolnośląskiej Ligi Minisiatkówki. Wraz z Inez Chmielewską Michalina sięgnęła także po tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska kategorii U-13 w siatkówce plażowej „KINDER Joy of moving”.

Zwieńczeniem sezonu był udział w dniach 7-9 lipca w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving. W tych rozgrywkach brały udział po 2 najlepsze drużyny z każdego województwa, które wywalczyły awanse w eliminacjach wojewódzkich pokonując każdorazowo kilkadziesiąt zespołów. W przepięknej hali Areny Gliwice, w obecności reprezentantek i reprezentantów Polski w siatkówce, Michalina z koleżankami zdobyły tytuł Wicemistrzyń Polski w kategorii „czwórek”.

Gratulujemy Michalinie imponujących sukcesów i trzymamy kciuki za kolejny udany sezon siatkarski, który rozpoczyna się już niebawem.

Na podstawie informacji od Magdaleny Worsa-Kozak

Foto: Kinder Joy ov Moving i Magdalena Worsa-Kozak

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group