Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Cykl szkoleń i warsztatów pomógł świebodziczanom

Poniedziałek, 20 grudnia 2010, 7:25
Aktualizacja: 7:35
Autor: red.
Świebodzice: Cykl szkoleń i warsztatów pomógł świebodziczanom
Fot. UM Świebodzice
Pani Agnieszka dziś idzie na rozmowę o pracę. Ona i jej koleżanki, które zakończyły właśnie projekt „Wiesz więcej, żyjesz lepiej” prowadzony przez świebodzicki Ośrodek Pomocy Społecznej, tryskają teraz energią, są uśmiechnięte i otwarte na innych. Dwóch panów, którzy również uczestniczyli w warsztatach, też nabrało wiary w siebie i w to, że uda się znaleźć pracę.

Uczestnicy spotykali się przez kilka miesięcy, więc nic dziwnego, że zaprzyjaźnili się, zżyli ze sobą. Dziś niektóre panie odwiedzają się w domach. A wszyscy zgodnie twierdzą, że strasznie im brakuje warsztatów. I pytają, kiedy będą następne. Serię szkoleń w ramach projektu unijnego „Wiesz więcej, żyjesz lepiej” ukończyła dziesiątka świebodziczan – osiem pań i dwóch panów. Projekt polegał na cyklu szkoleń i warsztatów, przygotowujących osoby do aktywnego poszukiwania pracy.

Kursanci wzięli udział w kursie "Profesjonalny sprzedawca z obsługą komputera i kas fiskalnych + minimum sanitarne" oraz w szkoleniach w zakresie wsparcia specjalistycznego zawierającego spotkania indywidualne i grupowe z doradcą zawodowym, psychologiem i specjalistą w zakresie komunikacji interpersonalnej. I jak się okazuje, to właśnie z tej części „psychologicznej” uczestnicy są najbardziej zadowoleni.

- Warsztaty nauczyły nas innego myślenia o sobie - mówi pani Marta, jedna z kursantek. - Zrozumienia, że trzeba w siebie uwierzyć i stanąć z podniesionym czołem przed pracodawcą. Po prostu: znać swoją wartość jako człowieka i pracownika.

Panie nabrały większej pewności siebie – pani Iwona zaczęła zakładać spódnice i częściej się uśmiechać, a pani Iza już się zapisała na bukieciarstwo.

- Mam nadzieję, że umiejętności, które zdobyliście sprawią, że będziecie teraz zupełnie inaczej postrzegani przez potencjalnego pracodawcę. Trzymam kciuki i powiem tylko, że w przyszłym roku przygotowujemy następne szkolenie. Na razie nie mogę zdradzić szczegółów, ale jeśli ruszy ten projekt, spróbujemy powołać do życia działalność gospodarczą, w której uczestnicy projektu znajdą zatrudnienie – zapowiedziała Izabela Siekierzyńska, szefowa świebodzickiego OPS na uroczystym potkaniu zamykającym projekt.

Projekt „Wiesz więcej, żyjesz lepiej” współfinansowany był z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group