Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 787
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spółdzielnia wspólnie z miastem–nastąpi połączenie sił

Czwartek, 10 listopada 2011, 11:01
Aktualizacja: 21:58
Autor: red
Świdnica: Spółdzielnia wspólnie z miastem–nastąpi połączenie sił
Fot. red
Projekty realizowane wspólnie przez świdnicki samorząd i Spółdzielnie Mieszkaniową to główny temat spotkania, które odbyło się dziś w Urzędzie Miasta z inicjatywy przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury Rafała Ząbczyka

W spotkaniu udział wzięli Z-ca Prezydenta Ireneusz Pałac, Dyrektor Departamentu Komunikacji Maciej Gleba, Dyrektor Departamentu Infrastruktury Maria Kasprowicz-Gładysz, Przewodniczący Komisji Rozwoju Rafał Ząbczyk, wiceprzewodnicząca RM Zofia Skowrońska -Wiśniewska oraz radni Teresa Świło i Władysław Wołosz
- Wiedząc o tym, że każdy z nas, zarówno spółdzielnia jak i miasto, dysponujemy określonym budżetem na inwestycje w parkingi, chodniki i place zabaw podjąłem próbę połączenia sił tak, aby w przyszłości planować niektóre inwestycje wspólnie i zagospodarowywać w ten sposób dużo większy teren – mówi Rafał Ząbczyk.

Spółdzielnia, z racji uwarunkowań prawnych, ma dużo bardziej związane ręce niż miasto i to podkreślał na dzisiejszym spotkaniu jej prezes Adam Markiewicz. Niemniej jednak miasto wyszło do spółdzielni z propozycją wytypowania kilku inwestycji, które w porozumieniu być może również ze wspólnotami mieszkaniowymi udałoby się zrealizować.
- Tak, aby w przyszłości unikać sytuacji, gdzie np. miasto remontuje swoją część chodnika, a spółdzielnia remont jego dalszej części leżącej na jej terenie planuje w czasie późniejszym. Podobnie jest z placami zabaw, bo nie sztuką jest stawiać jedną huśtawkę i karuzelę, których nie można nazwać placem zabaw. Lepiej się dogadać, połączyć siły i wspólnie zrobić duży bezpieczny plac, na który rodzice z dziećmi będą przychodzili z przyjemnością – dodaje Ząbczyk.

Rozmowy będą kontynuowane w połowie grudnia. Wtedy zarówno urząd jak i spółdzielnia mają ustalić konkretne inwestycje, które będą chciały zrealizować w porozumieniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group