Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 766
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: W Strzegomiu będą robić bułki dla McDonald'sa

Czwartek, 28 lutego 2013, 7:30
Autor: red.
Strzegom: W Strzegomiu będą robić bułki dla McDonald'sa
Fot. użyczone
Realizacja najbardziej wyczekiwanej inwestycji w Strzegomiu dobiega końca. Nowoczesne przedsiębiorstwo FSB Piekarnie już wkrótce zacznie produkcję pieczywa nie tylko na rynek krajowy, ale i zagraniczny. FSB Piekarnie spółka z o. o. jest częścią światowego holdingu Fresh Start Bakeries Europe, która jest liderem w produkcji pieczywa hamburgerowego, produkującym dla wielkich sieci sklepów i restauracji w Polsce i na świecie, głównie dla McDonald'sa.

Mieszkańcy z niecierpliwością oczekują na otwarcie pierwszego zakładu na terenie strzegomskiej podstrefy ekonomicznej, a jeszcze kilka lat temu wydawało się, że miejsce, gdzie dziś stoi okazała fabryka, będzie świeciło pustkami. Kamień węgielny pod budowę pierwszego zakładu w strzegomskiej podstrefie ekonomicznej uroczyście wbudowano w kwietniu 2012 r. Mimo, że terminy były bardzo napięte, realizacja inwestycji przebiegała zgodnie z harmonogramem. Wartość piekarni to bagatela ponad 110 mln zł.

Strzegomska piekarnia, która już uchodzi za najbardziej nowoczesną i efektywną i będzie produkować pieczywo na rynek czeski, niemiecki oraz do innych krajów Europy Zachodniej. Produkcja: 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, na trzech liniach produkcyjnych - na linii bułek mrożonych dla McDonalda, tortilli i croissanta. Zamówiona nowa linia do croissanta przyjedzie już niebawem ze Stanów Zjednoczonych. Dodajmy, że 15 marca rozpocznie się produkcja bułek na sprzedaż, a obecnie trwa rozruch technologiczny fabryki. W zeszłym tygodniu uzyskano również zezwolenie na użytkowanie obiektu.

Głównym powodem, dla którego zabiegano o budowę fabryki w Strzegomiu, jest szansa na zatrudnienie dla mieszkańców. - Zgodnie z umową, właściciel, który wybudował piekarnię, by uzyskać ulgi związane z działalnością w podstrefie musi udokumentować zatrudnienie umowami o pracę 50 osób, oprócz ochrony i firm, którym będą zlecane inne zadania. Jest to bardzo nowoczesna fabryka, gdzie całością produkcji zarządza komputer, a czuwają nad tym ludzie. Dodam, że w umowie nie było linii produkcyjnej do tortilli i croissantów, które już niedługo będą instalowane, a będą to dodatkowe miejsca pracy. Strzegom granitem stoi, w branży kamieniarskiej pracuje około 4 tysięcy ludzi, ale to głównie mężczyźni. Mamy więc nadzieję, że FSB przyciągnie kolejne inwestycje, w których swoje miejsce znajdą mieszkanki naszej gminy – mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. W dalszym ciągu prowadzona jest rekrutacja do pracy w FSB Piekarnie. Osoby zainteresowane mogą wysyłać swoje aplikacje na adres mailowy rekrutacja@fsb.pl.

Warto podkreślić, że firma FSB Piekarnie zamierza się w kolejnych latach rozbudowywać się w Strzegomiu. To oznacza, że powstanie kolejnych 70 miejsc pracy, zarówno na stanowiskach produkcyjnych, jak i kierowniczych.

W tym roku planuje się również budowa McDonald’sa w Strzegomiu, który stanie równolegle do stacji Shell. Pracę w nim znajdzie około 60 osób.

Mimo, że pierwsi inwestorzy już są, władze Strzegomia chcą wykorzystać trwającą dobrą passę i zachęcają do zakładania kolejnych przedsiębiorstw na terenie gminy.

Gmina Strzegom oferuje tereny inwestycyjne w następujących lokalizacjach:
- podstrefa Strzegom WSSE „INVEST-PARK” – pow. 4,8370ha,
- rejon w sąsiedztwie Podstrefy Strzegom WSSE „INVEST-PARK” – pow. 5,3147ha,
- rejon ul. Al. Woj. Polskiego – Ceglanej – pow. 1.4836ha,
- rejon ul. Kopalnianej – Wydobywczej – pow. 4,1665ha,
- rejon ul. Rybnej - pow. 4,7841ha,
- rejon ul. Parkowej – pow. 1,0157ha.
Przeznaczenie to produkcja, składy, magazyny, rzemiosło, powierzchniowa eksploatacja kopalin, zabudowa mieszkaniowa i usługowa.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim w Strzegomiu pod numerem telefonu 74 8560-541.

(Małgorzata Kus-Pożoga)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group