Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Dobre praktyki Świdnicy we współpracy z inwestorami japońskimi

Niedziela, 9 grudnia 2012, 1:31
Aktualizacja: 1:33
Autor: red.
Kraj: Dobre praktyki Świdnicy we współpracy z inwestorami japońskimi
Fot. UM Świdnica
Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Polsko–Japońskim Komitetem Gospodarczym zorganizowało w Warszawie seminarium zatytułowane „Dobre praktyki samorządów i środowisk lokalnych w pozyskiwaniu i współpracy z inwestorem japońskim”.

Wziął w nim udział w środę, 5 grudnia prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek. Prezydent uczestniczył w panelu otwierającym seminarium, podczas którego Świdnica została pokazana jako przykład „dobrych praktyk” przy pozyskiwaniu i relacji z inwestorem zagranicznym. Dodajmy, że w Świdnicy od lat działa japońska firma Nifco. Do realizacji inwestycji przygotowuje się także Lotte/Wedel.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń samorządów, władz lokalnych oraz Specjalnych Stref Ekonomicznych w pozyskiwaniu i utrzymywaniu dobrych relacji z inwestorami japońskimi w Polsce. Różnice kulturowe, w tym bariera językowa, oczekiwania wobec władz lokalnych warunkują dobre lub złe relacje pomiędzy władzą a inwestorem. Debata miała na celu pomóc samorządom oraz wszystkim jednostkom zaangażowanym w poprawieniu klimatu inwestycyjnego dla firm japońskich w Polsce, a Świdnica pokazana została jako dobrych przykład i wzór dla innych samorządów – mówi prezydent Murdzek i dodaje. – Spotkanie było także okazją do rozmowy z ambasadorem Japonii i przedstawicielami świata gospodarczego tego kraju pod kątem inwestycji w Świdnicy. Efektem tego będzie w najbliższym czasie umówiona już wizyta japońskiego inwestora.

Wśród gości seminarium byli m. in. Makoto Yamanaka, ambasador Japonii w Polsce, Henryka Bochniarz, prezes Polsko-Japońskiego Komitetu Gospodarczego, prezydent PKPP Lewiatan oraz Jerzy Pomianowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W spotkaniu wzięli udział: przedstawiciele samorządów (m. in. burmistrz Żarowa, Leszek Michalak), specjalnych stref ekonomicznych, firm prawniczych, konsultingowych oraz inwestorów japońskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group