Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 1918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wiry/Mysłaków: Najbardziej zniszczone odcinki dróg wyremontowane

Piątek, 11 listopada 2011, 7:51
Aktualizacja: 9:02
Autor: red
Wiry/Mysłaków: Najbardziej zniszczone odcinki dróg wyremontowane
Fot. użyczone
Ponad 1,4 mln zł wydał powiat na remonty dwóch odcinków dróg powiatowych od miejscowości Wiry do granicy powiatu oraz na trasie Wiry – Mysłaków. Wczoraj odbyły się odbiory wyremontowanych nawierzchni. Były to najbardziej zniszczone przez ubiegłoroczną powódź odcinki dróg powiatowych. Na ich remont Powiat Świdnicki pozyskał dofinansowanie z MSWiA.

Wyremontowana droga to spory odcinek o długości 2,550 km. Zanim położono warstwę wierzchnią drogi, została ona porządnie wzmocniona mieszanką mineralno-cementową o grubości 32 cm. Oprócz wzmocnienia droga została także na całej trasie całkowicie odwodniona.
- Zakres remontu był spory. Wiązało się to z tym, że ubiegłoroczna powódź zupełnie oba odcinki zniszczyła. Pojawiły się liczne spękania, korpus drogi został rozmyty i dlatego musieliśmy wykonać nową podbudowę i odwodnić teren poprzez m.in. ścinkę i uzupełnienie poboczy, odmulenie rowów przydrożnych oraz wyprofilowanie skarp w ciągu drogi. – wyjaśnia Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.
Remont obu odcinków drogi wykonany został przez firmę Heilit + Woerner Budowlana sp. z o.o. z Wysokiej pod Wrocławiem, która wygrała przetarg na realizację tego zadania. Prace zostały wykonane bardzo starannie i w terminie. Wczoraj nową trasę chwalili zarówno władze gminy Marcinowice, na terenie której trasa przebiega, ale przede wszystkim mieszkańcy okolicznych miejscowości i jej użytkownicy.
- Przejeżdżam tą trasą codziennie i obserwowałem jak prace postępują. Droga była mocno zniszczona po ubiegłorocznej powodzi, a teraz można nią przejechać bez obawy o swoje auto. Wcześniej były przypadki, że przejeżdżający tym odcinkiem sprzęt rolniczy wręcz ulegał zniszczeniu. Dzisiaj spokojnie możemy jeździć tą drogą i mamy zapewnienie, że technologia jej wykonania pozwala na użytkowanie obu odcinków przez ciężki sprzęt rolniczy czy samochody ciężarowe przez wiele lat. – cieszył się sołtys Wir Stanisław Czykieta.
Z nowej drogi cieszą się także jej zarządcy, dla których wygląd drogi stanowiącej wjazd na teren Powiatu Świdnickiego jest bardzo ważny.
- Od dzisiaj droga będzie stanowiła dobrą wizytówkę dla odwiedzających miasto gości, turystów, ale także przejeżdżających nią mieszkańców gminy i powiatu. Oprócz komfortu jazdy poprawiło się także tak ważne bezpieczeństwo przejazdu całą trasą. – mówiła podczas odbioru Sabina Cebula z Zarządu Powiatu, odpowiedzialna za drogi powiatowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group