Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: „Czwórka” w II edycji programu Siatkarski Dolny Śląsk

Niedziela, 28 października 2018, 14:59
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 października 2018, 15:01
Autor: red
Strzegom: „Czwórka” w II edycji programu Siatkarski Dolny Śląsk
Fot. UM Strzegom
26 października br. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławski odbył się III Turniej Piłki Siatkowej Chłopców w ramach II edycji dolnośląskiego programu „Siatkarski Dolny Śląsk 2018”. PSP nr 4 ze Strzegomia od maja do grudnia 2018 r. bierze udział w tym programie.

W ramach programu SDŚ nauczyciele wychowania fizycznego uczestniczą w szkoleniach prowadzonych przez kadrę trenerską KS Gwardia Wrocław, młodzi sportowcy rywalizują w piłce siatkowej w rówieśnikami ze szkół z Dolnego Śląska, a szkoły walczą nie tylko o miejsca, ale także o sprzęt sportowy do nauczania siatkówki. Program finansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Turniej w Kamieńcu Wrocławskim otworzyli: dyrektor szkoły Małgorzata Kwaśna i wójt gminy Czernica Włodzimierz Chlebosz (znany sportowiec, ciężarowiec, olimpijczyk z Barcelony 1992). Towarzyszyli im koordynator programu Piotr Lebioda i trener drużyn młodzieżowych Gwardii Wrocław Bartosz Pyda. W turnieju SDŚ w Kamieńcu brały udział cztery zespoły z Dolnego Śląska. W pierwszym meczu spotkały się drużyny gospodarzy i PSP nr 4 ze Strzegomia. W drugim meczu zagrały Siechnice ze Strzelinem. Strzegomska drużyna turniej zakończyła dwoma tie-breakami. Pierwszy przegrała 1:2 z Kamieńcem, na szczęście w drugim 2:1 byliśmy lepsi od Strzelina.

Klasyfikacja turnieju:

1miejsce: SP z Kamieńca Wrocławskiego

2 miejsce: PSP nr 1 z Siechnic

3 miejsce: PSP nr 4 ze Strzegomia

4 miejsce: PSP ze Strzelina

Do zakończenia II edycji programu naszym zawodnikom pozostały jeszcze dwa wyjazdy do Strzelina i Siechnic. Kibice siatkówki mogą dowiedzieć się więcej o programie i rozgrywkach młodzieżowych na FB pod nazwą Siatkarski Dolny Śląsk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group