Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 903
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz/Wrocław: Dobromierz na liście najuboższych gmin w województwie

Piątek, 2 lipca 2010, 8:14
Aktualizacja: 12:27
Autor: KO
Dobromierz/Wrocław: Dobromierz na liście najuboższych gmin w województwie
Fot. UMWD
Za to otrzyma pomoc. Najmniejsza gmina powiatu świdnickiego może liczyć na dofinansowanie w ramach tzw. Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej. Dotacje przyznano dwudziestu ośmiu gminom.

Siedem gmin otrzymało w tym roku wsparcie na sporządzenie Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego, pozostałym dwudziestu jeden gminom udzielono pomocy na projekty z zakresu zadań własnych gmin zgodnych ze Strategią Rozwoju Województwa do roku 2020.

Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej to pomoc kierowana do gmin i powiatów, które osiągnęły dochody ogółem budżetu w przeliczeniu na jednego mieszkańca, w wysokości poniżej 80 proc. średniej dla całego województwa, są zagrożone procesem pogłębiania różnic w obrębie województwa oraz znajdują się w sytuacji, która nie pozwala na zainicjowania procesu rozwoju bez wsparcia z zewnątrz.

Dobromierzowi przysługuje dotacja celowa, nie wyższa niż 295236,00 zł i dokładnie taką kwotę otrzymuje na modernizację świetlicy wiejskiej w Roztoce w ramach Planu Rozwoju Lokalnego Gminy Dobromierz na lata 2004-2006 i 2007-2013, etap III. Tyle samo pieniędzy dostaną też gminy Bardo, Dzierżoniów, Lubawka, Mściwojów, Piława Górna i Wińsko.

Wczoraj wójt Czesław Drąg uroczyście odebrał podpisaną umowę we Wrocławiu. Prace modernizacyjne w świetlicy III etapu już się rozpoczęły kilka miesięcy temu, ich zakończenie planowane jest na koniec roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group