Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 822
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dom Nauczyciela poszedł za 1,4 mln zł

Czwartek, 26 maja 2011, 12:04
Aktualizacja: 12:04
Autor: KO
Świdnica: Dom Nauczyciela poszedł za 1,4 mln zł
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Przed kilkudziesięcioma minutami zakończył się przetarg na sprzedaż budynku przy al. Niepodległości 14 w Świdnicy, gdzie mieści się Dom Nauczyciela. Do budżetu powiatu wpłynie dzięki temu 1 mln 410 tys. zł.

- Nabywcą jest osoba fizyczna, która prowadzi działalność gospodarczą na terenie naszego powiatu - mówi Monika Żmijewska, rzecznik prasowy starostwa.

- Więcej informacji na temat nabywcy nieruchomości będzie można uzyskać w momencie, gdy wyniki przetargu zgodnie z procedurą zostaną podane do publicznej wiadomości - mówi Sabina Cebula z zarządu powiatu, która odpowiedzialna jest za sprawy związane z gospodarką nieruchomościami w powiecie. - Ogłoszenie o wynikach będzie dodatkowo wywieszone w naszym urzędzie przez siedem dni. Procedura jeszcze się nie zakończyła, ale bardzo się cieszymy, że udało nam się sprzedać tę nieruchomość.

Cena wywoławcza za nieruchomość wynosiła 1mln 396 tys. zł. Dzisiejszy przetarg był pierwszy, ustny i nieograniczony. Oznacza to, że każdy mógł do niego przystąpić, a cena była licytowana. Ponieważ zgłosił się tylko jeden zainteresowany kupnem podmiot, zobowiązany był on zaproponować w licytacji cenę większą niż wywoławcza (nie mniej niż 1% ceny wywoławczej). Ostatecznie budynek sprzedano za 1 mln 410 tys. zł.

Od dzisiaj musi minąć 7 dni, podczas których informacja o rozstrzygnięciu przetargu będzie wisieć na tablicy ogłoszeń i po tym okresie powiat będzie musiał podpisać z nabywcą nieruchomości umowę sprzedaży. Wtedy także do budżetu powiatu wpłyną uzyskane ze sprzedaży środki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group