Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 539
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dom Nauczyciela poszedł za 1,4 mln zł

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 26 maja 2011, 12:04
Aktualizacja: 12:04
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Przed kilkudziesięcioma minutami zakończył się przetarg na sprzedaż budynku przy al. Niepodległości 14 w Świdnicy, gdzie mieści się Dom Nauczyciela. Do budżetu powiatu wpłynie dzięki temu 1 mln 410 tys. zł.

- Nabywcą jest osoba fizyczna, która prowadzi działalność gospodarczą na terenie naszego powiatu - mówi Monika Żmijewska, rzecznik prasowy starostwa.

- Więcej informacji na temat nabywcy nieruchomości będzie można uzyskać w momencie, gdy wyniki przetargu zgodnie z procedurą zostaną podane do publicznej wiadomości - mówi Sabina Cebula z zarządu powiatu, która odpowiedzialna jest za sprawy związane z gospodarką nieruchomościami w powiecie. - Ogłoszenie o wynikach będzie dodatkowo wywieszone w naszym urzędzie przez siedem dni. Procedura jeszcze się nie zakończyła, ale bardzo się cieszymy, że udało nam się sprzedać tę nieruchomość.

Cena wywoławcza za nieruchomość wynosiła 1mln 396 tys. zł. Dzisiejszy przetarg był pierwszy, ustny i nieograniczony. Oznacza to, że każdy mógł do niego przystąpić, a cena była licytowana. Ponieważ zgłosił się tylko jeden zainteresowany kupnem podmiot, zobowiązany był on zaproponować w licytacji cenę większą niż wywoławcza (nie mniej niż 1% ceny wywoławczej). Ostatecznie budynek sprzedano za 1 mln 410 tys. zł.

Od dzisiaj musi minąć 7 dni, podczas których informacja o rozstrzygnięciu przetargu będzie wisieć na tablicy ogłoszeń i po tym okresie powiat będzie musiał podpisać z nabywcą nieruchomości umowę sprzedaży. Wtedy także do budżetu powiatu wpłyną uzyskane ze sprzedaży środki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 26-05-2011 13:52
a dziś był jakiś wypadek miedzy placem wolnosci a 1 maja, tworzyły sie dosyc spore korki (ok.11 rano)...akurat przejzdzalem, wygladalo to chyba na potrącenie choć tam nie ma większej mozliwosci przechodzienia, napiszcie cos o tym :)
~ 26-05-2011 17:10
Ale znalazłeś miejsce na zapytanie. Ciekawośc to I stopień do .... Swoją drogą to cena zbycia niezbyt atrakcyjna. Za taką kwotę w tak atrakcyjnym miejscu i o takiej powierzchni miasto sprzedaje grunty pod budownictwo mieszkaniowe. Może coś z reklamą oferty "zaszwankowało" ? Mam nadzieję, że komisja rewizyjna Rady Powiatu się tym zainteresuje :) Swoją drogą kto gospodarny sprzedaje takie atrakcje przy ogromnym kryzysie i zastoju na rynku nieruchomości ???P.s. widziałem dzisiaj irlandczyków na mieście :)
~ 26-05-2011 22:50
ale super ;) był wypadek ;) kurde ekstra ;) przylaczam sie do prosby zebyscie o tym napisali ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) pozdrawiam uśmiechniętego z powodu wypadku gościa z godziny 13:52 ;)
~ 27-05-2011 0:38
Chyba kupił ten który miał kupić. Nie tak dawno byłem na szkoleniu w tym miejscu. Budynek piękny, w dobrym stanie technicznym (no może poza sanitariatami). Ogromna działka na której można postawić co najmniej drugi taki budynek. Jakoś nawet nie obiło mi się o uszy, że to jest na sprzedaż. A wystarczyłby chociaż banner na budynku - przecież to ścisłe centrum miasta. Cena jak za domek jednorodzinny pod miastem. Ciekawe kto go tak wycenił ? Możemy sobie ponarzekać, ale wątpliwe by komukolwiek spadł za to włos z głowy. Nie w tym mieście. A do następnych wyborów daleko - wyborcy zapomną.
~ 27-05-2011 8:20
Nie widzisz banera na zdjęciu wyżej ???
~miś drzewny 27-05-2011 15:32
Alternatywa była nastepująca: dokończymy Latawiec, budujemy drogi, inwestujemy w oświatę i, co ważne, sprzedajemy powiatowe nieruchomości (aby spłacić kredyty wziete na inwestycje), których nie musimy utrzymywać i nie mamy za co remiontować, albo mieszkańcy powiatu nie mają godnych warunków leczenia, jeszcze gorsze drogi i łatany budynek, wymagający sporych nakładów na remont. Nie można zjeść ciastka i mieć ciastko.
~ 27-05-2011 20:36
Ale to nie ja jem to ciastko :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group