Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 572
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Hotel Czerwonego Barona coraz bliżej

Niedziela, 22 sierpnia 2010, 20:17
Aktualizacja: 20:25
Autor: KO
Świdnica: Hotel Czerwonego Barona coraz bliżej
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Słynny lotnik z I wojny światowej – baron Manfred von Richthofen mieszkał w Świdnicy i nasze miasto nazywał domem. Właśnie powstaje hotel, który będzie nazwany jego imieniem.

Richthofen był asem lotnictwa I wojny światowej i wielkim bohaterem narodowym Niemiec. Urodził się w 1892 r. co prawda w dzisiejszej dzielnicy Wrocławia, ale gdy miał 9 lat, jego rodzina zamieszkała przy dzisiejszej ulicy Sikorskiego w Świdnicy. Zyskał przydomki: Czerwony Diabeł i Czerwony Baron – przez pomalowany na krwisty kolor samolot, który budził popłoch wśród jego wrogów.

W Świdnicy do tej pory niechętnie korzystano z legendy znanego na całym świecie i podziwianego lotnika. Z prywatnej inicjatywy postało miejsce pamięci w ogrodzie przy budynku Sikorskiego 19, gdzie wychowywał się młody baron.

Kolejna prywatna inicjatywa to hotel Czerwony Baron, który być może będzie gotowy już jesienią 2011 r. Powstanie on na bazie zabytkowego budynku przy ul. Tołstoja 2 – nieopodal domu legendarnego barona. Trwa adaptacja zabytkowego domu, który ma się stać czterogwiazdkowym hotelem.

Więcej na temat inwestycji w Świdnicy w Temacie Tygodnia: Miasto się zmienia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group