Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1043
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Jest pierwszy inwestor w świebodzickiej podstrefie

Środa, 22 czerwca 2011, 8:56
Aktualizacja: 8:59
Autor: UM Świebodzice
Świebodzice: Jest pierwszy inwestor w świebodzickiej podstrefie
Fot. UM Świebodzice
GEA POLSKA Sp. z o.o. – to pierwszy inwestor w Podstrefie Świebodzice WSSE “Invest–Park”, na gruntach które w pełni należą do Gminy Świebodzice. We wtorek 21 czerwca burmistrz Bogdan Kożuchowicz i Edyta Rękas, dyrektor GEA POLSKA Sp. z o.o., w obecności Prezes WSSE Invest–Park Urszuli Solińskiej–Marek, podpisali akt notarialny. Firma kupiła ponad 5 hektarów gruntów położonych w rejonie ulicy Strzegomskiej. Zamierza uruchomić pierwszą halę produkcyjną już w lutym 2012 roku.

GEA to tak naprawdę pierwszy inwestor w świebodzickiej podstrefie ekonomicznej. Wprawdzie na części gruntów, zlokalizowanych przy ul. Świdnickiej, od kilku lat działa już firma, jednak transakcji sprzedaży tych terenów dokonywała bezpośrednio Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca właścicielem terenu. Grunty przy ul. Strzegomskiej, o które rozszerzono obszar Podstrefy Świebodzice w 2009 roku, są w całości własnością gminy. To 9 hektarów zwartego terenu zlokalizowanego przy trasie wylotowej w kierunku Strzegomia. To właśnie tam 5,88 hektara kupiła firma GEA Polska, będącą częścią niemieckiego koncernu GEA Group. GEA jest producentem wysokiej klasy urządzeń wentylacyjnych, cieplnych i grzewczych. Ma już swój zakład w Świebodzicach, przy ul. Sikorskiego 38. Ale zakład w podstrefie będzie zupełnie nową halą produkcyjną.
- Planujemy, że cała inwestycja zakończy się wraz z końcem 2012 roku – zdradza Edyta Rękas, dyrektor Spółki. – Chcielibyśmy, aby częściowa produkcja ruszyła na początku lutego przyszłego roku. Zatrudnienie w tym okresie wyniesie 50 osób. Będą to całkowicie nowe miejsca pracy. Firma nie przenosi produkcji - dotychczasowa siedziba przedsiębiorstwa pozostaje na ul. Sikorskiego, a przy Strzegomskiej powstanie drugi zakład. Firma będzie miała zatem dwie lokalizacje, a docelowo nowa hala ma szansę stać się największym zakładem koncernu GEA w Polsce.

Firma ma ambitne plany, dlatego chce wejść na plac budowy jeszcze podczas wakacji. -Mam wielką satysfakcję, że wysiłek, jaki włożyliśmy tak naprawdę od początku poprzedniej kadencji czyli od 2007 roku, w utworzenie Podstrefy Świebodzice i ściągnięcie do niej inwestorów – wreszcie zaowocował – komentuje burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Bardzo cieszę się, że pierwszym inwestorem jest firma już obecna w mieście, która chce się rozbudowywać, zwiększać produkcję a tym samym zatrudnienie. Mam nadzieję, że to dobra oznaka przełamywania impasu na rynku inwestorskim. Przy okazji pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim tym mieszkańcom Świebodzic, którzy sprzedali gminie swoje grunty przy ul. Strzegomskiej. W wielu przypadkach była to owa symboliczna ojcowizna. Oni także są autorami tego sukcesu. Dziękuję Radzie Miejskiej poprzedniej i obecnej kadencji za wsparcie w staraniach.

Podczas podpisywania aktu notarialnego obecna była nowa szefowa “Invest-Parku”, Urszula Solińska-Marek. Okazało się, że świebodzicka transakcja sprzedaży gruntów w podstrefie była jej pierwszą na nowym stanowisku. -Mam nadzieję, że będzie szczęśliwa i przyciągnie do Świebodzic nowych inwestorów – życzyła burmistrzowi pani prezes.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group