• Poniedziałek, 16 września 2019
  • Godz. 16:28
  • Imieniny: Edyty, Kamili, Kornela
  • Czytających: 858
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Jest zezwolenie na fabrykę słodyczy i gum

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 27 października 2011, 20:57
Aktualizacja: Niedziela, 30 października 2011, 16:03
Autor: GrA
Fot. UM Świdnica
Jutro w samo południe przedstawiciele miasta oraz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wręczą nowemu inwestorowi pozwolenie na działalność w WSSE. W Świdnicy powstanie fabryka słodyczy i gum do żucia.

Japońska firma LOTTE planuje w Świdnicy wybudować dwie fabryki w kilkuletnim odstępie czasowym. Obie powstaną na terenie świdnickiej podstref, na osiedlu Zawiszów, obok fabryki Elektroluxu. Pierwsza z nich, produkująca wyroby czekoladowe, zostanie wybudowana do końca 2012 roku.

Druga fabryka produkująca gumy do żucia powstanie w w odstępie kilkuletnim. We wrześniu w świdnickim Muzeum Dawnego Kupiectwa podpisy pod umową inwestycyjną złożyli: ze strony firmy E.Wedel prezes Witold Ziobrowski i członek zarządu Kazunori Yanagishita, miasta – prezydent Wojciech Murdzek, WSSE – prezes Urszula Solińska-Marek. Jutro oficjalnie zostanie przekazane pozwolenie na prowadzenie działalności na terenie WSSE.

Prawdopodobnie jeszcze w zimie przeprowadzone zostaną wszelkie procedury dokumentacyjne . Wstępnie rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi na początku wiosny a pod koniec 2012 roku w Świdnicy stanie pierwsza fabryka koncernu LOTTE. A już na początku 2013 roku rozpocznie się produkcja ciastek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~tomala 28-10-2011 7:12
Wiem ze dla większości z Was takie fabryki to obozy pracy za marne pieniądze, ale z drugiej strony to właśnie w tych obozach wielu ludzi znajduje utrzymanie na swoje życie i rodziny. Bez nich było by gorzej. Ciężkie warunki pracy, niska płaca to codzienna rzeczywistość blaszanych pudełek na przedmieściach miast. Jednak proszę zwrócić uwagę na to , iż niektórzy pracują w całkowicie innych zakładach o innej tematyce produkcji i mają taki sam rygor. Wszystkim jest ciężko, ale zadajcie sobie pytanie, gdzie większość ludzi pracujących obecnie w strefach miało by znaleźć pracę, gdy by to fabryki przestały istnieć. Bez dobrego fachu lub wykształcenia, to nawet na najniższe stanowisko Cię dziś nie przyjmą.Zaznaczam że pracy w Polsce jest wiele ale na menadżerskich stanowiskach-nie dla każdego
~rats 28-10-2011 13:56
Kolejna fabryka na osiedlu , niech budują pod domem prezydenta Świdnicy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group