Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Jest zezwolenie na fabrykę słodyczy i gum

Czwartek, 27 października 2011, 20:57
Aktualizacja: Niedziela, 30 października 2011, 16:03
Autor: GrA
Świdnica: Jest zezwolenie na fabrykę słodyczy i gum
Fot. UM Świdnica
Jutro w samo południe przedstawiciele miasta oraz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wręczą nowemu inwestorowi pozwolenie na działalność w WSSE. W Świdnicy powstanie fabryka słodyczy i gum do żucia.

Japońska firma LOTTE planuje w Świdnicy wybudować dwie fabryki w kilkuletnim odstępie czasowym. Obie powstaną na terenie świdnickiej podstref, na osiedlu Zawiszów, obok fabryki Elektroluxu. Pierwsza z nich, produkująca wyroby czekoladowe, zostanie wybudowana do końca 2012 roku.

Druga fabryka produkująca gumy do żucia powstanie w w odstępie kilkuletnim. We wrześniu w świdnickim Muzeum Dawnego Kupiectwa podpisy pod umową inwestycyjną złożyli: ze strony firmy E.Wedel prezes Witold Ziobrowski i członek zarządu Kazunori Yanagishita, miasta – prezydent Wojciech Murdzek, WSSE – prezes Urszula Solińska-Marek. Jutro oficjalnie zostanie przekazane pozwolenie na prowadzenie działalności na terenie WSSE.

Prawdopodobnie jeszcze w zimie przeprowadzone zostaną wszelkie procedury dokumentacyjne . Wstępnie rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi na początku wiosny a pod koniec 2012 roku w Świdnicy stanie pierwsza fabryka koncernu LOTTE. A już na początku 2013 roku rozpocznie się produkcja ciastek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group