Piła: Kadetki pierwsze w Pile

Niedziela, 28 marca 2010, 19:51
Aktualizacja: 20:38
Autor: JaR
W ostatnim meczu ćwierćfinałów Mistrzostw Polski kadetek MKS Świdnica pokonał TOP Bolesławiec 3:2. Nasz zespól z kompletem zwycięstw zajął pierwsze miejsce w turnieju i awansował do półfinałów, które od 16 do 18 kwietnia odbędą się w Świdnicy.

To był niezwykle trudny mecz. Pierwszego seta MKS wygrał 25:21. W drugim zwyciężył jeszcze wyraźniej bo 25:18 i wydawało się, że spotkanie zakończy się w następnej odsłonie. Rywalki zerwały się jednak do walki i zdołał doprowadzić do piątego seta. W nim wszystko wróciło do normy. Świdniczanki udowodniły swoją wyższość i wygrały 15:9.
Awans do grona szesnastu najlepszych drużyn w kraju to olbrzymi sukces. O tym z kim świdniczanki zagrają o finał zadecydują wyniki innych turniejów.
MKS: Wieczorek, Wójcik, Gancarz, Smagło, Bernaciak, Słowikowska, Szczurek (libero) oraz M. Gezella, Krakowiak, Dolecka