Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Komu 1 procent podatku? Może Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej!

Czwartek, 20 stycznia 2011, 19:57
Aktualizacja: 19:58
Autor: red.
Jaworzyna Śląska: Komu 1 procent podatku? Może Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej!
Fot. MPiK
Początek roku to czas rozliczeń. Będziemy Państwu podpowiadać, komu można przekazać jeden procent. Dziś zachęcamy do podzielenia się swoim podatkiem z jaworzyńskim muzeum techniki.

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej ma status organizacji pożytku publicznego. - Każda kwota, nawet ta najmniejsza, przeznaczana jest na działalność statutową, to jest ratowanie zabytków przemysłu i kolejnictwa - mówią pracownicy muzeum.

Jak przekazać 1 procent podatku dla Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa? Nowe przepisy znacznie upraszczają i ułatwiają podatnikom przekazanie 1 proc. swojego podatku. Obecnie to urząd skarbowy zajmie się przekazaniem podatku. Podatnik musi jedynie wskazać organizację, której chce przekazać część swojego podatku. Numer KRS jaworzyńskiego muzeum to 0000225114.

Celem statutowym muzeum jest trwała ochrona dóbr kultury i tradycji z zakresu przemysłu na Dolnym Śląsku w szczególności produkcji kolejowej, informowanie o wartościach i treściach gromadzonych zbiorów, upowszechnianie podstawowych wartości historii, nauki i kultury polskiej oraz światowej, kształtowanie wrażliwości poznawczej i estetycznej oraz umożliwianie kontaktu ze zbiorami. Muzeum realizuje na rzecz ogółu społeczeństwa zadania publiczne, którymi są m.in. gromadzenie dóbr kultury, katalogowanie i naukowe opracowywanie zgromadzonych muzealiów oraz przechowywanie gromadzonych dóbr kultury. Muzeum prowadzi szeroko pojętą działalność edukacyjną dzieci i młodzieży. Organizuje też wiele imprez, jak Mikołajki (relacja: Ośmiu czerwonych i jeden niebieski) czy Miasto Dzieci (nasze relacje: Gospodarka oparta na wagonach i lokomotywach – dzieci rządzą! i Miasto Dzieci przestało istnieć).

Dane:
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
ul. Towarowa 4
58-140 Jaworzyna Śląska
nr KRS 0000225114

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group