Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Mikrofirmy walczą o 20,5 mln zł

Czwartek, 1 lipca 2010, 7:14
Aktualizacja: 7:15
Autor: KO
Dolny Śląsk: Mikrofirmy walczą o 20,5 mln zł
Fot. Karolina Osińska
W całym województwie 257 młodych firm liczy na pieniądze na dofinansowanie swoich inwestycji. Mikrofirmy, które działają krócej niż dwa lata, zarejestrowały się już w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej (DIP). Do podziału jest ok. 20,5 mln zł. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Przedsiębiorca może uzyskać nawet do 480 tys. zł bezzwrotnej dotacji, czyli odzyskać 60 procent poniesionych wydatków. Łączna kwota dotacji, o jaką wnioskują przedsiębiorcy wynosi ok. 45 mln zł. Złożone w DIP wnioski przejdą teraz ocenę formalną. Na tym etapie przedsiębiorcy mają prawo dokonania poprawek i uzupełnienia drobnych błędów w dokumentacji. Później wnioski, które zostaną zakwalifikowane, przechodzą ocenę merytoryczną. Punktowana jest podczas niej m.in. innowacyjność, wykorzystywanie w projekcie technologii informatycznych, czy wreszcie współpraca przy jego realizacji z ośrodkami naukowymi i badawczymi.

Listę dolnośląskich inwestycji dotowanych przez Unię Europejską poznamy za trzy miesiące. Dofinansowane zostaną takie inwestycje, jak zakupu nieruchomości, maszyn i urządzeń, robót i materiałów budowlanych. Przedsiębiorcy będą musieli stworzyć i utrzymać przynajmniej przez dwa lata miejsca pracy.

W tym roku Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosi jeszcze dwa konkursy dla przedsiębiorców, we wrześniu dotacje dla inwestycji w innowacje na poziomie regionu oraz w grudniu na rozwijanie działów badawczo-rozwojowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group