Bielsko-Biała: MKS pokonał BKS Aluprof Bielsko–Biała!

Piątek, 26 lutego 2010, 21:22
Aktualizacja: 21:29
Autor: JaR
Świetnie spisały się kadetki MKS Świdnica w pierwszym meczu 1/8 finału Mistrzostw Polski. Nasze siatkarki pokonały gospodynie turnieju BKS Aluprof Bielsko–Biała 3:1 (–19, 15, 19, 18).

Lepszego początku świdniczanki nie mogły sobie wymarzyć. Zwycięstwo z silnym reprezentantem okręgu śląskiego stawia je w znakomitej sytuacji przed meczami z NTS Nysa i Spartą Żagań.
Pierwszy set wygrały rywalki. Trenerka Magdalena Antoniak zdecydowała się po tej partii na małą korektę w składzie. W miejsce Alicji Słowikowskiej na parkiecie pojawiła się Kornela Krakowiak. W kolejnych setach warunki gry dyktowały już świdniczanki. - Widać, że zespół z Bielska ma duży potencjał, ale w tym dniu tego nie pokazał. Rywalki popełniły dużo własnych błędów, a my potrafiliśmy je wykorzystać. bardzo dobre spotkanie rozegrały zwłaszcza rozgrywająca Aleksandra Wieczorek i Aleksandra Wójcik, która kończyła większość ataków.
W drugim piątkowym meczu NTS Nysa pokonał Spartę Żagań 3:1.
MKS: Wójcik, Wieczorek, Smagło, Gancarz, Bernaciak, Słowikowska, Szczurek (libero) oraz Krakowiak