Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Góra: Młodzi świdniccy siatkarze walczą o finał dolnośląski

Niedziela, 15 maja 2011, 12:08
Aktualizacja: 12:09
Autor: MDvR
Góra: Młodzi świdniccy siatkarze walczą o finał dolnośląski
Fot. Wiktor Bąkiewicz
I Turniej Kwalifikacyjny KINDER+Sport, będący nieoficjalnymi mistrzostwami Dolnego Śląska w mini siatkówce klas V rozegrany został 12 maja w Górze. Na starcie zawodów stanęło 10 zespołów, w tym dwie drużyny UKS–u Świdnica.

Oprócz naszych reprezentantów o zwycięstwo walczyły cztery ekipy SP 50 Wrocław, dwie UKS-u Dwójki Milicz, a także Rem-Bud Złotoryja i SP 3 Góra. UKS I Świdnica wygrał trzy mecze i tyle samo przegrał, natomiast UKS II Świdnica uległ swoim rywalom we wszystkich spotkaniach, stawiając jednak duży opór swoim przeciwnikom. Rozgrywki były podzielone na dwie grupy, w których drużyny walczyły systemem "każdy z każdym". Dwie najlepsze ekipy wchodziły do grupy finałowej, gdzie grano o miejsca 1-4, trzecie i czwarte zespoły musiały zadowolić się grą o 5-8 pozycję, a ostatnie drużyny w swoich grupach rozgrywały mecz o 9 lokatę.

UKS I wygrał w grupie z SP 50 III Wrocław oraz SP 3 Góra i nieznacznie przegrał z Miliczem, a także z SP 50 II Wrocław. Tylko gorszym stosunkiem małych punktów nasi chłopcy nie weszli do grupy 1-4. W grupie o miejsca 5-8 przegrali ze Złotoryją i wygrali z SP 50 IV Wrocław. Ogólnie zajęli 7 miejsce i zdobyli 4 pkt do rankingu. UKS II zajął ostatnie 10 miejsce i zdobył 1 pkt.

II Turniej Kwalifikacyjny zostanie rozegrany we wtorek 17 maja w Górze. Z tego turnieju pierwsza „8” dostanie się do finałowych zawodów Dolnego Śląska, UKS I ma zatem na to duże szanse.

– Chłopcy "krzepli" z każdą akcją, z każdym punktem, jestem bardzo zadowolony z ich postawy, choć napewno zaskoczeniem dla nich były mniejsze piłki, którymi gra się w tych rozgrywkach. Nasi siatkarze szybko się jednak do nich przyzwyczaili. Zważywszy na fakt, że chłopcy z Wrocławia i Milicza uczą się w klasach sportowych, to nasi zawodnicy, którzy zaczęli trenować w październiku niczym im nie ustępowali.

UKS I: Kurnicki, Popławski, Kosowski, Radziwiłko

UKS II: Brzozowski, Kaniowski, Zygmunt, Mikła

Klasyfikacja końcowa:
1. SP 50 I Wrocław
2. Milicz I
3. SP 50 II Wrocław
4. SP 3 Góra
5. Złotoryja
6. Milicz II
7. UKS Świdnica I
8. SP 50 IV Wrocław
9. SP 50 III Wrocław
10. UKS Świdnica II

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group