Czytających: 1597

Świdnica: Młodziczki MKS–u Świdnica w ćwierćfinale Mistrzostw Polski!

Sobota, 16 kwietnia 2011, 15:27
Aktualizacja: Niedziela, 17 kwietnia 2011, 15:36
Młode siatkarki świdnickiego zespołu odniosły dwa zwycięstwa, pokonując Spartę Paczków i Promień Żary, zapewniając sobie tym awans do dalszej fazy Mistrzostw Polski. W niedzielę mecz o pierwsze miejsce w grupie: MKS Świdnica – Augustynki Kalisz.

W pierwszym spotkaniu turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski rozgrywanego w hali przy ul. Pionierów nasze zawodniczki pewnie pokonały Spartę Paczków 2:0, w setach 25:10 i 25:17.

Przed turniejem zdecydowanymi faworytkami do wywalczenia dwóch miejsc premiowanych awansem były świdniczanki i siatkarki z Kalisza. Nasze dziewczyny po pierwszym pewnie wygranym meczu pomyślały, że zwycięstwo z Promieniem przyjdzie równie łatwo. Nic bardziej mylnego, nie mające nic do stracenia zawodniczki Promienia postawiły bardzo ciężkie warunki, sprawiając duże problemy skuteczną zagrywką. W efekcie czego rywalki wygrały pierwszego seta 25:18. W kolejnych partiach przejęliśmy już inicjatywę wygrywając drugą odsłonę 25:21, choć było już 24:15 i koncertowo rozegrany tie-break 15:7. Wykonaliśmy zadanie, awansowaliśmy do dalszej fazy Mistrzostw Polski, jutro mecz z Augustynkami Kalisz o pierwsze miejsce w turnieju. Ponadto cieszy powrót do zespołu po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Manueli Ba – relacjonuje Wojciech Ząbek, trener młodziczek MKS-u Świdnica.

MKS Świdnica – Sparta Paczków 2:0 (25:10, 25:17)

MKS Świdnica – Promień Żary 2:1 (18:25, 25:21, 15:7)

MKS: Gezella, Godyla, Woszczyńska, Toporkiewicz, Kondziołka, Woźniak, Kuczyńska, Szłapak, Ba, Dobrowolska, Pawlak, Wysocka, Całka