Czytających: 1466

III-liga siatkówki: Nieudany rewanż, Bielawianka po raz drugi lepsza

Niedziela, 23 stycznia 2011, 16:44
Aktualizacja: 16:45
W pierwszym spotkaniu III–ligi siatkarzy pomiędzy AKS–em Strzegom, a Bielawianką Bester wygrali rywale 3:1, w Bielawie górą byli również przeciwnicy pokonując nas w takim samym wymiarze. Piętnastą wygraną w tegorocznych rozgrywkach, kolejną w stosunku 3:0 odniosły zawodniczki MKS–u Świdnica, które pokonały na wyjeździe Sobieskiego Oława.

W pojedynku panów pierwsze dwa seta po zaciętej walce wygrali gospodarze, którzy pokonali nas kolejno 25:21 i 25:23. W kolejnej partii na parkiecie wciąż trwała wyrównana walka, zwycięska przez strzegomian 26:24. Kropkę nad „i” rywale postawili w czwartej odsłonie pokonując nas pewnie 25:16 i w całym meczu 3:1. Po tej porażce AKS spadł na siódme miejsce w ligowej tabeli, w środku panuje jednak duży ścisk, do trzeciego Dziekana Milicz tracimy tylko cztery „oczka”.

W rywalizacji naszych siatkarek z siódmym w tabeli Sobieskim Oława, zacięte widowisko było jedynie w otwierającym secie, kiedy to podopieczne Magdaleny Antoniak wygrały 26:24. W kolejnych partiach zawodniczki z Oławy były już tylko tłem dla naszych siatkarek przegrywając 14:25 i 13:25, a cały mecz 0:3.

Bielawianka Bester – AKS Strzegom 3:1 (25:21, 25:23, 24:26, 25:16)

Sobieski Oława – MKS Świdnica 0:3 (24:26, 14:25, 13:25)