Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowe świdnickie osiedle coraz bliżej

Niedziela, 17 października 2010, 14:58
Aktualizacja: 15:00
Autor: Ula
Świdnica: Nowe świdnickie osiedle coraz bliżej
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Do końca kwietnia przyszłego roku ma być gotowa dokumentacja projektowa i kosztorysowa budowy dróg oraz sieci infrastruktury podziemnej dla osiedla domków jednorodzinnych, które ma powstać w rejonie ulic Bystrzycka – Westerplatte w Świdnicy.

Do wtorku, 19 października, świdnicki magistrat czeka na oferty od projektantów w przetargu. Zadanie obejmuje obszar przeznaczony w Miejskim Planie Zagospodarowania Przestrzennego pod zabudowę mieszkalno-usługową w rejonie ulic Bystrzycka - Westerplatte ograniczony od wschodu ul. Westerplatte, od północy ul. Kasztanową, od zachodu ul. Bystrzycką, od południa ul. Bystrzycką i granicą administracyjną miasta.

Zmianę planu obszaru zabudowy mieszkaniowo–usługowej „Westerplatte – Bystrzycka” w Świdnicy radni uchwalili w maju. Według tego dokumentu przy wylocie na Dzierżoniów mają powstać domki jednorodzinne. Plan zagospodarowania przestrzennego obszaru zabudowy mieszkaniowo-usługowej dla tego rejonu był już zmieniany w 2007 r. Wtedy to chciano sprzedać dużą część terenów. Miasto jednak napotkało przy tym trudności. W maju dokonano zmiany planu polegającej na zróżnicowaniu funkcji na poszczególnych działkach, wzbogacając ofertę inwestycyjną oraz obniżając koszty uzbrojenia, które poniesie miasto. I tak pomiędzy ulicami Bystrzycką i Westerplatte (za rondem) przewiduje się lokalizację: zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z usługami, zabudowy mieszkaniowej średniej intensywności, zabudowy jednorodzinnej, zabudowy jednorodzinnej z usługami. Projektowane tereny mieszkaniowe mają zostać uzupełnione o program usług podstawowych (handel, rzemiosło) i publicznych między innymi z zakresu: sportu i rekreacji oraz oświaty.

Przedmiotem zamówienia w trwającym właśnie przetargu jest opracowanie kompletnej i pełnobranżowej dokumentacji: projektu budowlanego i wykonawczego, kosztorysu inwestorskiego, przedmiaru robót oraz uzyskania wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń, wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group