Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 670
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowy blok świdnickiego TBS–u już gotowy

Sobota, 5 listopada 2011, 1:52
Aktualizacja: 12:23
Autor: UM Świdnica
Świdnica: Nowy blok świdnickiego TBS–u już gotowy
Fot. archiwum
25 rodzin już w połowie listopada będzie mogło zamieszkać w nowym budynku Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Obiekt powstał przy ul. Jana Kilińskiego i jest pierwszym z czterech budynków, które zostaną zrealizowane w tym miejscu, w ramach zespołu budynków mieszkalno–usługowych. Mieszkania powstają w ramach systemu TBS, wyłącznie na wynajem.

Budowa budynku, realizowana przez wałbrzyską firmę „Sirbud-Minari” trwała półtora roku, a rozpoczęła się pod koniec kwietnia 2010 r. W budynku powstało 25 mieszkań „pod klucz”, 12 miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz 2 lokale usługowe.

Do dyspozycji w budynku jest 1.322 mkw powierzchni użytkowej. Mieszkania mają 1, 2 lub 3 pokoje. Oprócz 12 miejsc w garażu podziemnym, przewidzieliśmy 13 miejsc postojowych na zewnątrz. W związku z tym miejsca parkingowe są zabezpieczone dla mieszkańców w pełni – mówi Mirosław Gałek, prezes ŚTBS.

Budownictwo mieszkaniowe w Polsce przeżywa trudne chwile. Są problemy z uzyskaniem wsparcia, dlatego cieszę się, że mimo tych trudności TBS realizuje swoje zadania. W kwestii budownictwa mieszkaniowego w Świdnicy zapewniamy ciągłość i cały czas coś się dzieje. Realizowaliśmy mieszkania socjalne, komunalne, obecnie są to budynki w systemie TBS. Cieszę się, że w nowym budynku świdniczanie będą mieć komfortowe warunki do życia – dodaje Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Budowa bloku mieszkalnego kosztowała 4,5 mln zł z czego 40 % środków ŚTBS pozyskał z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego, obsługiwanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Pozostałą kwotę TBS wyłożył ze środków własnych – wnoszonych przez miasto Świdnica jako właściciela spółki.

Tymczasem od czerwca 2011 r. trwa budowa kolejnego bloku TBS. W sąsiednim obiekcie będzie mogło zamieszkać 36 rodzin. Zakończenie budowy planowane jest na wrzesień 2012 r., a koszt inwestycji to 5,8 mln zł. Docelowo w całym zespole TBS przy ul. Kilińskiego powstanie 109 mieszkań , 96 miejsc postojowych i 2 lokale usługowe.

(Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group