Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 617
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Po ulgi do urzędu

Środa, 5 stycznia 2011, 9:28
Aktualizacja: 9:30
Autor: KO
Świdnica: Po ulgi do urzędu
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Przedsiębiorcy, którzy prowadzą restauracje, hotele lub zatrudniają młodocianych w celu praktycznej nauki zawodu mogą uzyskać częściowe zwolnienie z podatku od nieruchomości. Zgłaszać się można jeszcze tylko do 15 stycznia.

Przedsiębiorca chcący ubiegać się o pomoc na zatrudnienie młodocianego powinien złożyć: wniosek o udzielenie pomocy; zaświadczenia de minimis wydane w roku złożenia wniosku oraz w poprzednich dwóch latach; informacje o otrzymanej pomocy publicznej, w przypadku jednoczesnego korzystania z pomocy publicznej na zatrudnienie młodocianych na podstawie odrębnych przepisów; oświadczenie, iż przedsiębiorca nie jest przedsiębiorcą zagrożonym; kopie zawartych z młodocianymi umów w celu praktycznej nauki zawodu na okres co najmniej trwającego roku szkolnego oraz dokumenty wystawione przez szkołę potwierdzające, iż młodociany jest uczniem.

Wielkość zwolnienia dla przedsiębiorców zatrudniających młodocianych do praktycznej nauki zawodu wynosi od 1 do 5 proc. wartości naliczonego rocznego podatku od nieruchomości od 1 zatrudnionego przez przedsiębiorcę (zależnie od wielkości firmy), przy tym łączna kwota zwolnienia nie może przekroczyć 50 proc. wartości naliczonego rocznego podatku od nieruchomości.

Szczegóły dotyczące ulg w uchwale Rady Miejskiej w Świdnicy z 25 kwietnia 2008 r. w sprawie przyjęcia „Programu pomocy de minimis dla wybranych kategorii przedsiębiorców”, którą pobrać wraz z załącznikami można: tutaj.

Wnioski o pomocy de minimis należy składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego, pok. 27.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group