Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ponad 1,6 mln zł na oświatę zawodową

Piątek, 30 lipca 2010, 21:46
Aktualizacja: 21:47
Autor: KO
Świdnica: Ponad 1,6 mln zł na oświatę zawodową
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Pieniądze udało się pozyskać stowarzyszeniu Unia Przedsiębiorców Dolnego Śląska. W konkursie otwartym „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.4 Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty” (runda I) świdnicka organizacja zdobyła 1 689 816 zł.

Dotacja została przyznana w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wniosek UPDŚ został wraz z siedmioma innymi najwyżej oceniony. O fundusze wnioskowało dwadzieścia osiem podmiotów.

- Po raz kolejny udało mi się pozyskać pieniądze dla świdnickich nauczycieli – cieszy się Krzysztof Wierzęć, prezes stowarzyszenia. Prowadzony przez niego Mediator już dwa razy prowadził duże projekty oświatowe.

Stowarzyszenie Unia Przedsiębiorców Dolnego Śląska powstało w Świdnicy w sierpniu 2004 r. Jego misją jest lobbing na rzecz regionu Dolnego Śląska w Unii Europejskiej. Głównym celem stowarzyszenia jest natomiast wzrost aktywności i promocji małych i średnich przedsiębiorstw oraz prowadzenie na ich rzecz działalności edukacyjnej i szkoleniowej. Organizację założyli: Krzysztof Wierzęć, Sławomir Mazurek, Wojciech Murdzek, Tomasz Kurzewski, Beata Moskal-Słaniewska, Piotr Bober, Ryszard Pacholik, Antoni Kopeć i Adam Stocki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group