Porażka MKS–u po słabej grze

Wiadomości: II-liga siatkarek
Sobota, 11 lutego 2012, 19:48
Aktualizacja: Niedziela, 12 lutego 2012, 1:40
Nie doczekaliśmy się trzeciego zwycięstwa z rzędu siatkarek MKS–u Świdnica w rozgrywkach II–ligi. Podopieczne Magdaleny Antoniak były dziś wyraźnie gorsze od ekipy Sokoła Katowice ulegając 0:3.

W pierwszym secie na parkiecie trwała jeszcze w miarę wyrównana walka, zakończona jednak zwycięstwem przyjezdnych 25:20. Emocje w tym spotkaniu mieliśmy do połowy drugiej odsłony. Nasze zawodniczki prowadziły 12:9, przeciwniczki popisały się jednak efektowną dziewięciopunktową serią i losy tej partii były już w zasadzie rozstrzygnięte. Od początku trzeciej partii katowiczanki udowodniły swoją wyższość wychodząc na prowadzenie 10:2 i pewnie dowożąc zwycięstwo do końca pojedynku. Nasze zawodniczki ustępowały dziś rywalkom w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła zapisując na swoim koncie dwunastą porażkę w tym sezonie.

MKS Świdnica – Sokół Katowice 0:3 (20:25, 18:25, 15:25)

MKS: Małodobra, Lizner, Gancarz, Bernaciak, Radgowska, Krusiewicz, Szczurek oraz Malina, Woźniak

~ 11-02-2012 21:10
Nie da się podjąć walki z mocnym przeciwnikiem mając w składzie tylko 2 środkowe ,z których jedna już w pierwszych minutach meczu doznała nieprzyjemnej kontuzji i grała z bólem,a w ostatnim secie jako środkowa wystąpiła przyjmująca(!) Rozegranie zostało polepszone przez przyjście nowej rozgrywającej ,za to z środek został osłabiony po odejściu dwóch środkowych (w tym jednej doświadczonej już). Znowu jakieś niezrozumiałe,nawet dla zawodniczek roszady w składzie w czasie meczu.Wszystko jak widać po staremu:)
~Barbarian 12-02-2012 11:57
Mecz ogólnie był słaby...w pierwszym secie jeszcze stawialiśmy opór, ale drugi i trzeci przeciwniczki rozszyfrowały nas, bo graliśmy bardzo schematycznie i stąd takie porażki (do 18 i do 15). Nasza gra była tak przejrzysta, że blok przeciwników był ustawiany jeszcze przed rozegraniem. Zero gry środkiem (ok, nie było kompletu środkowych, bo jedna odeszła, a Komar miał kontuzję, ale jednak jak już był na boisku to przez cały mecz tylko jedna akcja poszła środkiem), zero gry pipe`em (tylko raz Ola Małodobra dostała taka piłkę), jedna nieudana kiwka rozgrywającej... tyle się naczytałem i nasłuchałem o nowej rozgrywającej, a niestety moim zdaniem nie zachwyca...ale mniejsza o to! Najbardziej boli polityka trenerki - skoro mecz idzie nie po naszej myśli to potrzebne są zmiany, czasem przecież...
~Barbarian 12-02-2012 12:07
...cały pierwszy skład ulega wywróceniu do góry nogami i gra cała ławka rezerwowa, ale widocznie nie u nas. Trenerka kurczowo się trzyma pierwszego składu (jedynie nie można się przyczepić do zmiany Radkowskiej na Maline), a tak to jedynie chwilowe zmiany i zaraz powrót do pierwszego składu - skoro tak nie idzie to potrzebne są zmiany!!! Wiadomo, że w każdym meczu nie da rady zagrać każdemu, ale nie kolejny z rzędu mecz na ławce!! A jeśli nawet mecz jest już przegrany to dlaczego trenerka nie da pograć innym zawodniczkom? Przypomnę, że dwie juniorki w ogóle nie weszły na parkiet, a w przyszłym tygodniu mają 1/4 MP. Z tego też powodu jedna ze środkowych odeszła, bo wiecznie grzała ławę!!! To nie jest dobra polityka trenerska - to jest sport zespołowy, a nie indywidualny.
~ 13-02-2012 23:43
Jeśli nie ma zgrania w zespole nie można wymagać idealnego rozegrania i super akcji! Dziewczyny bardziej skupiają się na MP niż 2 lidze co jest widoczne i jakby nie patrzec zrozumiałe. Dziewczyny były zdezoriętowane sytuacją w jakiej sie znalazly (chocby brak srodkowych) co odbijalo sie na grze. Nie mozna wszystkiego zwalac na rozgrywajaca, ktora w tym zespole gra od niedawna i nie miala mozliwosci zgrania sie z calym zespolem z powodu wczesniej wspomnianych przygotowan do MP. Pozyjemy zobaczymy!