Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Rafał Ząbczyk zastępuje Wojciecha Murdzka

Sobota, 21 maja 2011, 18:49
Aktualizacja: 18:50
Autor: KO
powiat świdnicki: Rafał Ząbczyk zastępuje Wojciecha Murdzka
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Prezydent Świdnicy nie jest już członkiem zarządu Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Miasto w zarządzie tej organizacji będzie reprezentował radny Rady Miejskiej w Świdnicy, Rafał Ząbczyk.

Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych udziela pożyczek na rozwój przedsiębiorstw, a na remonty wspólnotom mieszkaniowym. Prezydent Wojciech Murdzek złożył rezygnację z funkcji, którą od 2001 r. na stanowisku prezesa, a od września 2007 r. na stanowisku członka zarządu, pełnił społecznie.

– Zostawiam Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych w bardzo dobrym stanie i w dobrych rękach, gdy jego dalsza działalność nie jest zagrożona, a co więcej widzę nowe role i dobrą przyszłość tej organizacji – mówi prezydent Murdzek.

W piątek, 20 maja podczas walnego zebrania członków SSIG tę rezygnację przyjęto. Za dotychczasową pracę podziękowano również delegatom powiatu świdnickiego: byłemu wicestaroście Ryszardowi Wawryniewiczowi oraz byłemu radnemu Robertowi Jagle. Zmienił się także skład komisji rewizyjnej SSIG. Byłego radnego miejskiego Krzysztofa Michalika i byłego radnego powiatowego Roberta Jagłę zastąpili: radny powiatu Stanisław Jarzyna (został przewodniczącym), radny miejski Krzysztof Lewandowski (zastępca).
Wszystkie te osoby pracują społecznie.

Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych w 2001 roku utworzyły: powiat świdnicki oraz gminy z terenu powiatu, w tym miasto Świdnica. W tej chwili dotują je trzy samorządy: powiat, miasto Świdnica i gmina Jaworzyna Śląska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group