Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój/Warszawa: Robert Jagła w pałacu prezydenckim

Czwartek, 3 lutego 2011, 14:56
Aktualizacja: 14:58
Autor: KO
Szczawno-Zdrój/Warszawa: Robert Jagła w pałacu prezydenckim
Fot. użyczone
Kierowana do ubiegłego roku przez szefa powiatowej Platformy Obywatelskiej spółka Rivendell została wyróżniona na finale VII edycji Dnia Przedsiębiorczości. Robert Jagła wczoraj odebrał statuetkę.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski nagrodził laureatów siódmej edycji programu jednodniowych praktyk zawodowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nagrodzonych najaktywniejszych uczestników projektu znalazło się 25 szkół oraz 27 firm i instytucji.

- Udział brało aż dziewiętnaście tysięcy firm i my znaleźliśmy się w nagrodzonej grupie dwudziestu siedmiu podmiotów - mówi Robert Jagła. Rivendell został nagrodzony za przeprowadzenie ciekawego dnia praktyk dla uczniów szkół. Młodzi ludzie sprawdzali, jak pracuje się w zawodach: hotelarz, recepcjonista, kucharz.

- Kim chcę być, jaki chcę znaleźć sposób na własne funkcjonowanie: to pytanie, które staje przed każdym, szczególnie młodym człowiekiem. Konkurs może być pomocą do tego, jak zaplanować swoje życie już na starcie - mówił wczoraj prezydent Komorowski. - A skoro pomaga młodym ludziom, pomaga też Polsce.

Z każdego województwa wyłoniona została przynajmniej jedna nagrodzona w projekcie szkoła, na Dolnym Śląsku wyróżniono dwie placówki: Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Miliczu i Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Lubinie.

Tytuł najaktywniejszych firm Dnia przedsiębiorczości 2010 otrzymały: Rivendell ze Szczawna-Zdroju, a także Centrum Zdrowia i Urody z Bochni (woj. małopolskie), Eti Polam z Pułtuska (mazowieckie), BMF Polska oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Leżajska (woj. podkarpackie), Pronar z Narwi (woj. podlaskie), Grupa Raben z Gądek (woj. wielkopolskie), International Paper Kwidzyn (woj. pomorskie), Gomar Pińczów Przetwórstwo Owoców i Warzyw Irena Górniak oraz Natur-Vitt Marek Płachta z Pińczowa (woj. świętokrzyskie), Społem Powszechnej Spółdzielni Spożywców Jedność w Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie). Nagrody otrzymały też szpitale - Szpital Uniwersytecki im. dra. A. Jurasza w Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie), Szpital Powiatowy w Radomsku (woj. łódzkie) i Uniwersytet Medyczny Wydział Nauk o Zdrowiu w Białymstoku (woj. podlaskie) oraz urzędy - Urząd Miasta w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie), Dąbrowska Rada Biznesu przy Prezydencie Miasta Dąbrowa Górnicza (woj. śląskie), Powiatowy Urząd Pracy w Pułtusku (woj. mazowieckie) i Izba Celna w Rzepinie (woj. lubuskie); komendy policji - w Namysłowie (woj. opolskie) i w Lidzbarku Warmińskim (woj. warmińsko-mazurskie) oraz I Ośrodek Szkolenia Służb Kwatermistrzowskich w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie); banki - Narodowy Bank Polski, Bank BGŻ i Citi Handlowy oraz trzy firmy medialne - Grupę ITI, Telewizję Polską i Polskie Radio.

Ogólnokrajowy konkurs zorganizowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która działa na rzecz przygotowania dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej.

Tymczasem 14 grudnia Rivendell został postawiony w stan likwidacji. Robert Jagła nie jest już prezesem, nie podjął się też funkcji likwidatora.

- Dziś zamykam pierwszą piątkę, jeżeli chodzi o kandydatury PO do parlamentu - mówi szef powiatowych struktur partii. Piątka ta przedstawia się następująco: Katarzyna Mrzygłodzka, Jakub Szulc, Monika Wielichowska, Tomasz Smolarz i Robert Jagła. - Nie jest zamknięta droga posła Zbigniewa Chlebowskiego do startowania w wyborach - zaznacza przewodniczący Jagła.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group