Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 626
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Roboty Electroluxa w Świdnicy będą robiły piekarniki

Środa, 23 marca 2011, 20:05
Aktualizacja: Czwartek, 24 marca 2011, 6:15
Autor: KO
Świdnica: Roboty Electroluxa w Świdnicy będą robiły piekarniki
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Nowa inwestycja w mieście: firma Electrolux Poland Sp. z o.o. otrzymała właśnie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie WSSE Invest Park, nowej działalności: procesu produkcji całkowicie nowego, kompaktowego piekarnika do zabudowy. Będzie je robił zaawansowany technologicznie zespół robotów zgrzewających i wycinających przy wykorzystaniu laserów. Ale miejsca pracy dla ludzi też powstaną.

Wartość nowej inwestycji Electroluxa na terenie świdnickiej podstrefy WSSE do końca 2012 r. wyniesie ponad 20 mln zł, a dzięki jej realizacji zatrudnienie znajdzie dodatkowo co najmniej dwudziestu pracowników. Linia produkcyjna będzie działała w trybie całkowicie automatycznym przy wykorzystaniu lasera.

To będzie ekologiczna inwestycja - laser zapewnia najlepszą możliwą jakość oraz redukcje zużycie energii, dzięki czemu wpływa korzystnie na środowisko naturalne.

Fabryka kuchenek Electrolux w Świdnicy rozpoczęła produkcję seryjną w grudniu 2006 r. W świdnickiej fabryce produkowane są kuchenki wolnostojące gazowe, gazowo-elektryczne oraz elektryczne. Powstają tu m.in. kuchenki z płytami indukcyjnymi, witroceramicznymi i ceramicznymi oraz kuchenki z podwójnym piekarnikiem.

Już teraz produkty ze Świdnicy trafiają nie tylko na rynki Europy, ale też Azji, Afryki i Australii. Co będzie dalej, zobaczmy, bo spółka teraz produkuje modele z rynków podstawowych i średnich, a wprowadzany produkt plasuje się na rynku produktów luksusowych.

Electrolux w Świdnicy w tej chwili zatrudnia około siedmiuset pracowników, głownie mieszkańców miasta i okolic.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group