Jawor: Siatkarki Ekonomika najlepsze na Dolnym Śląsku!

Niedziela, 17 marca 2013, 18:17
Aktualizacja: 18:20
Górny rząd od lewej: trener Wojciech Ząbek, Marta Gezella, Gabriela Kuczyńska, Kamila Regnowska, Paulina Rogalska, Małgorzata Szliwińska. Dolny rząd od lewej: Aleksandra Dolecka, Karolina Olczyk, Alicja Krusiewicz, Aleksandra Gancarz, Ewa Woźniak. Na zdjęciu brakuje: Natalii Bernaciak, Irminy Woszczyńskiej, Pauliny Gołębiewicz i Sandry Marczak.
Zespół Szkół Ekonomicznych/V LO w Świdnicy zdobył mistrzostwo Dolnego Śląska szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt. Finał odbył się 14 marca w Jaworze, gdzie dziewczyny z Ekonomika broniły tytułu mistrzyń zdobytego przed rokiem!

W finale wystąpiły: mistrz strefy wrocławskiej: II LO Wrocław (oparty na zawodniczkach Gwardii Wrocław), mistrz strefy legnickiej: I LO Jawor (oparty na zawodniczkach Olimpii Jawor), mistrz strefy jeleniogórskiej: ZSO Kamienna Góra (oparty na zawodniczkach Sil Kus Kus Sudety Kamienna Góra) oraz nasza drużyna Zespół Szkół Ekonomicznych jako mistrz strefy wałbrzyskiej.

Mecze rozgrywane były systemem pucharowym na zasadzie par półfinałowych, gdzie ZSE trafił na bardzo mocny zespół z Wrocławia. Można powiedzieć ze był to kolejny z finałów dolnośląskich rozgrywek, gdzie spotykają się drużyny ze Świdnicy i Wrocławia. Nasze dziewczyny zagrały rewelacyjnie i rozgromiły zawodniczki Gwardii 2:0 (25:12, 25:16). W drugim meczu półfinałowym Kamienna Góra pokonała Jawor 2:1. W meczu o 3. miejsce Wrocław bez problemu pokonał Jawor 2:0, natomiast świdniczanki także gładko pokonały drużynę z Kamiennej Góry 2:0 (25:14, 25:14). Tym samym Zespół Szkół Ekonomicznych obronił tytuł mistrza Dolnego Śląska, potwierdzając miano najlepszej szkoły ponadgimnazjalnej na Dolnym Śląsku (jedyna szkoła ponadgimnazjalna na Dolnym Śląsku w projekcie S.O.S. - Siatkarskie Ośrodki Szkolne).