Czytających: 1490

Świdnica: Siatkarskie dwójki chłopców

Sobota, 16 kwietnia 2016, 13:25
Aktualizacja: 13:27
Chłopcy z SP 4 w Świdnicy wzięli przykład od swoich koleżanek i także wygrali zawody dwójek siatkarskich nie tracąc nawet jednego seta.

Najmłodsi siatkarze ze świdnickich podstawówek w Hali Zawiszów przy SP 1 rywalizowali w turnieju minisiatkówki dwójek chłopców w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2015-2016”. Te ostatnie zawody halowe w tym sezonie zgromadziły pięć reprezentacji szkolnych klas czwartych, które po rozlosowaniu najpierw grały w dwóch grupach eliminacyjnych, by następnie walczyć w ścisłym finale.

Najlepiej w zawodach wypadli chłopcy z SP 4 wygrywając wszystkie swoje mecze 2-0. Zawodnicy czwórki zwyciężając w turnieju w swojej kategorii wiekowej zostali mistrzami Świdnicy. A zagrali w składzie: Kacper Jasiński, Bartosz Jurga, Oliwier Kruczek, Dawid Mendes, Oliwier Misiak.

System rozgrywek w minisiatkówce polega na grze w pierwszym secie pierwszą dwójką, natomiast w secie drugim kolejnym składem, co wymusza wytrenowanie większej ilości zawodników. Mecze grane były do dwóch setów wygranych. Na zakończenie zawodów zespołom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Adrian Jesionka (SP 1), Oliwier Misiak (SP 4), Maciej Kmiecik (SP 6), Kacper Karwowski (SP 8), Damian Suppa (SP 315).