Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Złotoryja: Siatkarze Gimnazjum nr 3 w Świdnicy najlepsi na Dolnym Śląsku!

Czwartek, 26 marca 2015, 15:26
Aktualizacja: 15:39
Autor: MDvR
Złotoryja: Siatkarze Gimnazjum nr 3 w Świdnicy najlepsi na Dolnym Śląsku!
Fot. użyczone
24 marca 2015 roku na długo zapadnie w pamięć grupie siatkarzy i kibiców z Gimnazjum nr 3. W Złotoryi spotkały się cztery najlepsze drużyny swoich stref – Gimnazjum nr 5 z Wrocławia, Gimnazjum z Wilkowa, Gimnazjum z Kamiennej Góry oraz Gimnazjum nr 3 ze Świdnicy, aby walczyć o Mistrzostwo Dolnego Śląska w Piłce Siatkowej Chłopców.

Wielkie emocje i wzruszenie towarzyszyły nam od początku. Kluczowe w początkowej fazie rozgrywek było losowanie par półfinałowych: Wrocław- Wilków i Świdnica- Kamienna Góra. Na dwóch boiskach równolegle rozegrano mecze półfinałowe. Mecz półfinałowy wygraliśmy pewnie do 17 i 9. Finałowym rywalem okazał się główny faworyt do wygranej- wrocławskie Gimnazjum, które od wielu lat zwycięża w tej imprezie. Zawodnicy wrocławskiej drużyny to reprezentanci Polski oraz zawodnicy Gwardii Wrocław. Rywalizacja była bardzo zacięta. Pierwszy set wygrali nasi przeciwnicy do 20. W drugim secie nasi siatkarze przy ogłuszającym dopingu grupy kibiców z klasy 2a oraz 3b zwyciężyli do 22 i doprowadzili do tie break’u. I tu nie po raz pierwszy okazało się, że kibice i ich wsparcie może stać się kolejnym zawodnikiem, a pasja i dążenie do spełniania marzeń dodaje skrzydeł. Drużyna, której trzon tworzą uczniowie klasy 3b, wielokrotni reprezentanci miasta Świdnica w wielu turniejach i zawodach, ograła przeciwników do 13. Tak zostaliśmy mistrzami! A 3 .miejsce w turnieju zajęła drużyna z Wilkowa, wygrywając 2:0 z Kamienną Górą.

Drużyna mistrzów z Gimnazjum nr 3 pojedzie na początku czerwca reprezentować województwo dolnośląskie w Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej.

MISTRZOWIE DOLNEGO ŚLĄSKA W PIŁCE SIATKOWEJ:
Maciej Kurnicki- kapitan, wybrany MVP całego turnieju
Jakub Popławski- najlepszy przyjmujący
Patryk Stabrawa- najlepszy rozgrywający
Aleksander Rataj
Filip Slatan
Mateusz Grymek
Maksymilian Paleń
Bartłomiej Grobelny
Adrian Śmigło
Kacper Pietrzak
Mikołaj Galiński
Trener zespołu: Piotr Godula

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group