Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sonel innowacyjną firmą, SSIG innowacyjną organizacją

Niedziela, 28 listopada 2010, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: KO
Świdnica: Sonel innowacyjną firmą, SSIG innowacyjną organizacją
Fot. użyczone
Już po raz trzeci przeprowadzono konkurs "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju", którego ideą jest identyfikowanie oraz promowanie przedsięwzięć i inicjatyw o charakterze rozwojowym i innowacyjnym. Dwie instytucje ze Świdnicy znalazły się na podium.

W konkursie brali udział przedsiębiorcy, gminy, a także organizacje oraz inne podmioty (fundacje, stowarzyszenia itp.). Konkurs składa się z dwóch edycji - regionalnej i ogólnopolskiej. Tegoroczną edycję zakończy ogłoszenie wyników ogólnopolskich, które odbędzie się w Warszawie w grudniu. Uczestniczące w konkursie podmioty ubiegają się o tytuły w kategoriach: Innowacyjna firma, Innowacyjny produkt, Innowacyjna usługa, Innowacyjna gmina, Innowacyjna organizacja, Innowacyjny projekt unijny, Dynamicznie rozwijająca się firma. Konkurs jest organizowany przez Fundację Innowacji i Rozwoju. Patronat nad przedsięwzięciem objęli m. in. Ministerstwa: Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Gospodarki, Rozwoju Regionalnego, Polska Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowy Bank Polski, Giełda Papierów Wartościowych, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Urząd Patentowy i Związek Banków Polskich.

W kategorii innowacyjna firma średnia nagrodzono świdnicki Sonel, który produkuje przyrządy pomiarowe dla elektroenergetyki i telekomunikacji. Sonel powstał jako spółka Tim z siedzibą w Świdnicy, której jedynym udziałowcem była wrocławska firma Tim S.A., w czerwcu 1994 r. świdnicka spółka uzyskała osobowość prawną stając się niezależną firmą. Następnie zmieniła nazwę i dwa lata temu zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych. Obecnie działa na terenie Świdnickiej Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych zostało laureatem dolnośląskiej edycji konkursu w kategorii innowacyjnej organizacji Dolnego Śląska - za opracowanie koncepcji wsparcia wspólnot mieszkaniowych.

– W oczach jurorów uznanie znalazł nasz, jak się okazało, nowatorski pomysł, który polega na budowaniu lokalnych procesów rewitalizacji dzięki funduszom pożyczkowym – komentuje Konrad Jabłoński, prezes Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych, którego udziałowcami są powiat świdnicki, Świdnica i Jaworzyna Śląska. - W naszym pomyśle udało się połączyć współpracę pomiędzy organizacją pozarządową, samorządami i społecznościami skupionymi we wspólnotach mieszkaniowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group