Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Sporo pracy w Żarowie – nowe fabryki i rozbudowa istniejących

Środa, 16 marca 2011, 9:40
Aktualizacja: 14:43
Autor: KO
Żarów: Sporo pracy w Żarowie – nowe fabryki i rozbudowa istniejących
Leszek Michalak, burmistrz Żarowa, gościł Takashi Hakoda – wiceprezesa firmy Yagi Poland Factory Spółka z o.o.
Fot. UM Żarów
Z Żarowa napływają pozytywne wieści. Firma Yagi Poland Factory Spółka z o.o. chce rozbudować żarowską fabrykę, inwestują tu Bridgestone Diversified Products Poland oraz Polenergia Biogaz Sp. z o.o. – firma należąca do Jana Kulczyka.

W ubiegłym tygodniu burmistrz Leszek Michalak gościł Takashi Hakoda, wiceprezesa firmy Yagi Poland Factory Spółka z o.o., rozmawiano o rozbudowie żarowskiej fabryki firmy Yagi. Jest to pierwsza fabryka Yagi poza Japonią. - Dzięki rozbudowie pracę może znaleźć od trzydziestu do czterdziestu nowych pracowników - mówi Adam Rakoczy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Władzom gminy udało się też sfinalizować sprzedaż terenu inwestycyjnego przy strefie ekonomicznej za 996 tys. zł. Firma Polenergia Biogaz Sp. z o.o., postawi tu zakład wytwarzania energii elektrycznej na bazie biogazu. - Dzięki biogazowni rolnicy z okolic będą mogli odsprzedać pozostałości z plonów, a te w specjalnym procesie spalania użyte będą do wytworzenia energii elektrycznej - mówi Adam Rakoczy. - Elektrownia przyniesie wiele korzyści rolnikom, jak również stworzy możliwość zatrudnienia dla okolicznych mieszkańców.

Spółka Polenergia Biogaz jest częścią holdingu Kulczyk Investments (więcej o tym piszemy tu: Kulczyk inwestuje w Żarowie, sobota, 12 marca, godz. 14.53).

W żarowskiej podstrefie inwestuje też Bridgestone Diversified Products Poland. Spółka w styczniu otrzymała zezwolenie na prowadzenie tu działalności gospodarczej, na nieruchomości o powierzchni 10 ha wybuduje ona zakład produkujący folie EVA. Bridgestone zainwestuje w Żarowie co najmniej 130 mln zł i utworzy 67 nowych miejsc pracy. Zakończenie inwestycji planowane jest do końca 2013 r.

Bridgestone Diversified Products Poland Sp. z o.o. należy do Grupy Bridgestone Corporation, jednego z największych światowych producentów opon i innych wyrobów przemysłu gumowego. W lipcu 2007 r. nastąpiło oficjalne zakończenie trwającej od 2005 r. budowy fabryki w Żarowie, teraz spółka planuje rozszerzyć spektrum działalności o produkcję folii EVA, która służy do wytwarzania paneli słonecznych.

Firma Bridgestone inwestuje nie tylko w Polsce. Niedawno otrzymała nagrodę Euskal Makila za rok 2010 od władz baskijskich, w uznaniu za wkład w gospodarkę regionalną. Tam Bridgestone jest jedną z najstarszych firm w regionie, prowadzi duży zakład produkcji opon w Bilbao oraz zakład tekstylny w Usánsolo, zatrudniając ponad tysiąc osób.

***
Zobacz także:

* Pikieta w Żarowie: „Sobotnio–niedzielna praca w gówno się obraca”, czwartek, 3 marca 2011, godz. 16.11.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group