Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 732
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica Czechy, czy może Słowacja – gdzie Wedel zbuduje swoją fabrykę?

Środa, 15 czerwca 2011, 17:23
Aktualizacja: Czwartek, 16 czerwca 2011, 9:29
Autor: GrA
Świdnica: Świdnica Czechy, czy może Słowacja – gdzie Wedel zbuduje swoją fabrykę?
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wszelkie doniesienia na temat rezygnacji japońskich właścicieli Wedla z budowy fabryki w Świdnicy w związku z sytuacją w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej są póki co przedwczesne. Wedel nie na razie nie planuje przeniesienia inwestycji do Czech, czy na Słowację.

Informacje o tym, że właściciele Wedla zaniepokojeni ostatnimi wydarzeniami w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej chcą zmienić lokalizację swojej najnowszej inwestycji z Polski do Czech lub na Słowację pojawiły się w ogólnopolskich mediach. - Mamy bieżący kontakt z przedstawicielami inwestora, wspólnie uznajemy, że jakiekolwiek publikacje w tej sprawie są przedwczesne i niepotrzebnie podgrzewają nastroje – komentuje zastępca prezydenta Świdnicy Waldemar Skórski.

Rozmowy z inwestorem prowadzone były od blisko jedenastu miesięcy. Finalna decyzja o tym, czy wybór padnie na Świdnicę miała zapaść do 15 czerwca. Jeśli fabryka Wedla powstanie w świdnickiej podstrefie w mieście powstanie około 200 nowych miejsc pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group