Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sześć firm chce zająć się świdnickim dworcem

Poniedziałek, 27 września 2010, 6:01
Aktualizacja: Wtorek, 28 września 2010, 2:13
Autor: KO
Świdnica: Sześć firm chce zająć się świdnickim dworcem
Fot. Karolina Osińska
W przetargu na adaptację dworca Świdnica Miasto na nowoczesne centrum przesiadkowe wpłynęło sześć ofert. Przebudowa budynku dworcowego będzie kosztowała ok. 6 mln zł.

Budynek dworca PKP został wybudowany w latach 1910-1920. To zabytek. Na jego bazie ma powstać centrum obsługi podróżnych z lokalami usługowymi i gastronomicznymi i letnim ogródkiem, a także z nowymi wiatami dla autobusów i przejściem podziemnym pomiędzy ul. Kolejową a dworcem kolejowym.

Miasto zabiega o dofinansowanie budowy centrum przesiadkowego ze środków pomocowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla naszego województwa na lata 2007-2013 (w ramach priorytetu Rozwój infrastruktury transportowej na Dolnym Śląsku - Transport miejski i podmiejski).

Wykonawca będzie musiał rozebrać parterową przybudówkę, przebudować i wyremontować ściany w budynku, odnowić stropy i sufity, wykonać roboty posadzkarskie, stolarskie i murowe oraz wyremontować dach.

Będzie też niezbędna rewaloryzacja dekoracyjnych elementów wewnętrznych ściennych i sufitowych, a także zabytkowej elewacji budynku. Do tego dojdą roboty instalacyjne. Wszystko musi być uzgodnione z konserwatorem zabytków. Przebudowa nie może zmienić formy architektonicznej budynku.

Zakończenie tych robót ma nastąpić w połowie maja 2012 r. Miasto chce, żeby wykonawca jeszcze w tym roku wykonał wszystkie roboty budowlane zapewniające maksymalny front robót w sezonie zimowym 2010/2011, w tym remont dachu budynku.

Miasto ogłosiło też przetarg nieograniczony na: pełnienie nadzoru inwestorskiego przy realizacji robót budowlanych przy przebudowie i rewaloryzacji budynku dworca kolejowego w Świdnicy. Oferty mają być złożone do jutra.

Wizualizacje centrum przesiadkowego przy artykule: Miasto ogłasza przetarg na remont dworca, centrum przesiadkowe będzie gotowe w 2012 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group