Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: W Świebodzicach staną wielkie elewatory

Środa, 2 marca 2011, 17:16
Aktualizacja: 17:17
Autor: red.
Świebodzice: W Świebodzicach staną wielkie elewatory
Fot. UM Świebodzice
Firma Agro Corn z Gdańska kupiła prawie 2,5 hektara gruntów w świebodzickiej strefie przemysłowej graniczącej z Podfstrefą Świebodzice WSSE Invest–Park. Inwestor wybuduje do końca 2012 r. zespół elewatorów.

Agro Corn zajmuje się skupem i sprzedażą płodów rolnych dla potrzeb przemysłu spożywczego i do produkcji pasz. - Zakładamy, że od momentu zakupu nieruchomości, w ciągu dwóch do trzech lat zatrudnionych zostanie w naszej firmie minimum piętnaście osób ze Świebodzic - mówi Beata Dalgiewicz z Agro Corn. - Ponadto okoliczne gospodarstwa zyskają możliwość zbytu swoich płodów rolnych po atrakcyjnych cenach, a dzięki suszarni i wialni powstanie możliwość skupu zbóż o podwyższonym poziomie wilgotności i zanieczyszczeń. Planujemy również sprzedaż środków do produkcji rolnej (m.in. nawozów oraz środków ochrony roślin), co zapewni gospodarstwom możliwość zakupu ww. środków w rozliczeniu za płody rolne. Dodatkowo na terenie bazy będą prowadzone liczne szkolenia dla producentów rolnych z zakresu szeroko pojętej tematyki rolnej.

- To pierwszy od sześciu lat nowy inwestor w mieście - mówi Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy magistratu. - Choć pierwsza jaskółka wiosny nie czyni, są następne dobre wieści. Kolejnym gruntem w tym obszarze zainteresowany jest rodzimy pracodawca. Jest także firma, która mocno interesuje się działką w świebodzickiej podstrefie ekonomicznej.

Władze Świebodzic chciałyby ściągnąć do miasta więcej inwestorów. - Mamy dogodne tereny w strefie przemysłowej, jak i atrakcyjnie położony, sąsiadujący z Przemysłową, obszar Podstrefy Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park - mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Czekamy na firmy i nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group