Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 840
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki/Wałbrzych: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna trzecia w Europie

Wtorek, 15 czerwca 2010, 6:26
Aktualizacja: 6:28
Autor: red.
powiat świdnicki/Wałbrzych: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna trzecia w Europie
Fot. Wiktor Bąkiewicz
To jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do inwestowania na całym globie! Według raportu brytyjskiego wydawnictwa „fDi Magazine” z grupy The Financial Times WSSE Invest–Park znalazła się na trzecim miejscu wśród najlepszych stref ekonomicznych w Europie.

W raporcie przeanalizowano ponad siedemset miejsc dla inwestycji na całym świecie. Na globie wałbrzyska strefa, której podstrefy znajdują się w Świdnicy i Żarowie, jest siedemnasta.

- Bardzo cieszy mnie trzecie miejsce w Europie i siedemnaste w klasyfikacji generalnej na świecie, jakie zajęła wałbrzyska strefa. Lepsze w rankingu w Europie okazały się jedynie strefy z Łotwy i Łodzi, którym gratuluję sukcesu – mówi Mirosław Greber, prezes WSSE Invest-Park. - Dla nas to niebywałe osiągnięcie biorąc pod uwagę fakt, że większość z wyróżnionych w rankingu stref nie jest naszą bezpośrednią konkurencją. Wierzę, że ten wynik w przyszłości przełoży się również na wzrost liczby inwestycji w strefie.

W badaniu ocenie podlegały m.in. ekonomiczny potencjał stref, koszty działalności inwestorów, dostępność infrastruktury technicznej i drogowej, zachęty oraz udogodnienia dla inwestorów jak również promocja strefy. Zwycięzcą rankingu została chińska strefa Shanghai Waiqaoaiao Free Trade Zone, wyprzedzając Dubai Airport Free Zone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz San Luis Potosi w Meksyku. Wśród wyróżnionych polskich stref ekonomicznych znalazła się również Łódzka oraz Starachowicka SSE.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group