Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 562
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wawryniewicz pokieruje spółką, która ma wybudować aquapark

Piątek, 21 stycznia 2011, 14:56
Aktualizacja: 15:00
Autor: red.
Świdnica: Wawryniewicz pokieruje spółką, która ma wybudować aquapark
Ryszard Wawryniewicz
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Budową aquaparku przy ul. Śląskiej ma się zająć miejska spółka – Inwestycje Świdnickie, w którą zamieni się Świdnicki Park Przemysłowy. – Wszystko wskazuje na to, że już latem rozpocznie się budowa – mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy magistratu.

Uchwała zmieniająca ŚPP w Inwestycje Świdnickie trafi na najbliższą sesję Rady Miejskiej w Świdnicy, 28 stycznia.

– Budowę parków wodnych w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, czy też bliżej – po sąsiedzku – w Wałbrzychu, realizują właśnie spółki, których udziałowcem jest miasto - mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. - Nie przypadkiem samorządy posługują się tą metodą. Jest ona korzystna z punktu widzenia wskaźników budżetu oraz zwiększa szansę odzyskiwania podatku VAT zawartego w wynagrodzeniu płaconym wykonawcy robót budowlanych. Postanowiliśmy nie powoływać do życia nowej spółki miejskiej, lecz zmienić zakres działania już istniejącej.

Nowy twór - Inwestycje Świdnickie - być może później zajmie się też innymi miejskimi projektami.

- Wszystko wskazuje na to, że nasza spółka zaciągnie wieloletni kredyt inwestycyjny poręczony przez miasto - mówi zastępca prezydenta Ireneusz Pałac. - Wiemy, że przynajmniej jeden bank gotowy jest pożyczyć pieniądze na korzystnych warunkach. Między innymi roczna spłata nie będzie przekraczała 5 mln zł. Bardzo możliwe, że pojawi się więcej konkurencyjnych ofert, ponieważ finansowego partnera wybierzemy w drodze przetargu.

Miasto ma już pozwolenie na budowę, po wyłonieniu instytucji finansującej budowę możliwe będzie wyłonienie generalnego wykonawcy inwestycji. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, rozpoczęcie budowy nastąpi w okolicach czerwca lub lipca tego roku.

- Poprowadzenie inwestycji będzie skomplikowane - mówi Stefan Augustyn. - Nie wystarczy, że spółka doprowadzi tylko do wybudowania obiektu. Musi także przygotować uruchomienie aquaparku i jego funkcjonowanie w taki sposób, aby zarabiał na swoją działalność. Kierowanie Inwestycjami Świdnickimi prezydent zamierza powierzyć Ryszardowi Wawryniewiczowi, który obecnie pracuje nad przygotowaniem pracy nowej spółki. Ryszard Wawryniewicz jest znanym samorządowcem. W ostatnich latach pełnił funkcję wicestarosty i dokończył zagrożoną budowę szpitala Latawiec oraz doprowadził do rozpoczęcia budowy przez powiat świdnicki szkoły specjalnej przy ul. Parkowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group