Czytających: 1517

II-liga siatkarek: Wróciły z dalekiej podróży

Niedziela, 10 listopada 2013, 0:22
Aktualizacja: 0:25
To był prawdziwy horror z happy–endem. Siatkarki MKS–u Świdnica przegrywały już z MCKiS–em Jaworzno 0:2, zdołały się jednak fantastycznie podnieść i wygrać całe spotkanie 3:2.

Pierwsze dwie partie należały do rywalek, które w końcówkach zachowywały więcej zimnej krwi przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jak się okazało na finiszu, dwa wygrane sety były kresem możliwości zespołu ze Śląska. Nasze zawodniczki „podniosły się z kolan" i pewnie doprowadziły do tie-break’u. W decydującym secie wyrównana walka trwała do samego końca, gdzie nieco więcej szczęścia uśmiechnęło się do gospodyń, które zwyciężyły cały pojedynek 3:2.

Słowa uznania należą się całemu zespołowi za ambitną walkę do samego końca. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jednak doświadczona Magdalena Sadowska, która mimo mocnego przeziębienia i wysokiej gorączki postanowiła wspomóc swój zespół walnie przyczyniając się do końcowego sukcesu. MKS wygrał po raz kolejny – szósty z rzędu!

MKS Świdnica – MCKiS Jaworzno 3:2 (20:25, 22:25, 25:22, 25:22, 15:13)