Czytających: 1760

Świdnica: Zagrają w finale dolnośląskim

Czwartek, 3 kwietnia 2014, 23:12
Aktualizacja: 23:13
Siatkarze z SP 1 w Świdnicy wygrali finał strefy wałbrzyskiej w mini–siatkówce trójek klas piątych i awansowali do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 10 kwietnia w hali Zawiszów przy SP 1. Ta sztuka niestety nie udała się dziewczętom z SP 6 w Świdnicy, które mecz o finał naszego województwa przegrały z siatkarkami z SP 3 Kłodzko.

Finał strefy wałbrzyskiej trójek siatkarskich odbył się 28 marca i zgromadził po cztery najlepsze reprezentacje szkolne dziewcząt i chłopców z naszego rejonu. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym, najpierw mecze półfinałowe, następnie mecze o trzecie i pierwsze miejsce. Wśród dziewcząt zdecydowanie najlepsze okazały się siatkarki z SP 3 Kłodzko bez problemu pokonując w półfinale SP 3 Głuszycę a w finale nasze dziewczęta z szóstki. W meczu o miejsce trzecie dziewczęta z Głuszycy uległy drużynie SP 7 Bielawa.

Finał chłopców również przebiegał pod dyktando jednego zespołu - SP 1 Świdnica. Zawodnicy jedynki w półfinale zwyciężyli zespół SP 1 z Bystrzycy Kłodzkiej by w finale pokonać trójkę Głuszyca. Na trzecim miejscu wylądowała drużyna z Bystrzycy Kłodzkiej wygrywając swoje spotkanie z SP 4 Bielawa.

Zwycięskie zespoły na zakończenie zawodów otrzymały pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. Wyróżniono też najlepszych w swoich zespołach: Martyna Kośko /SP 3 Kłodzko/, Daria Filuś /SP 6 Świdnica/, Wiktoria Żmudzka /SP 7 Bielawa/, Emilia Sobieraj /SP 3 Głuszyca/, Łukasz Woźny /SP 1 Świdnica/, Oskar Latocha /SP 3 Głuszyca/, Jakub Zapotoczny /SP 1 Bystrzyca Kł./, Paweł Poliński /SP 4 Bielawa/.