Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 558
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowskie partnerstwo już na papierze

Czwartek, 29 lipca 2010, 7:16
Aktualizacja: 7:25
Autor: KO
Żarów: Żarowskie partnerstwo już na papierze
Fot. UMiG Żarów
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie opracowują i wdrażają kolejne programy aktywizacji osób bezrobotnych. Współpracują przy tym z Urzędem Miejskim w Żarowie oraz Regionalnym Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Wałbrzychu.

We wtorek, 27 lipca, w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy partnerskiej „Żarowskie inicjatywy”. Na czym polega współpraca? W RCWIP szkolili się przedstawiciele magistratu, OPS, Gminnego Centrum Kultury i Sportu, Biblioteki Publicznej, Stowarzyszenia „Edukacja”, Stowarzyszenia „Nasze dzieci – wspólna szkoła” oraz samego RCWIP-u. W trakcie szkoleń wyznaczono kierunki partnerstwa oraz określono zasady, dzięki którym będzie możliwe efektywne i jakościowe współdziałanie różnych organizacji.

Celem partnerstwa jest zwiększenie aktywności mieszkańców gminy Żarów. Partnerstwo ma polegać na stworzeniu więzi pomiędzy rożnymi organizacjami, które przyniosą współdziałanie przy opracowywaniu i wdrażaniu nowych projektów, których głównym celem jest rozwój lokalnego środowiska społeczno-gospodarczego i budowanie świadomości lokalnej wśród gminnej społeczności.

– Wspaniałym przykładem budowanego partnerstwa i współpracy z RCWIP w Gminie Żarów jest spółdzielnia socjalna, która rozpoczęła działalność od 1 lipca – powiedziała Lilla Gruntkowska, burmistrz Żarowa. – Powstanie spółdzielni to nie tylko sukces wynikający ze współpracy wielu instytucji, to osobisty sukces każdego z jej członków, osób długotrwale bezrobotnych, które pokonały wiele trudności szczególnie ze strony biurokratycznego aparat.

Podczas uroczystości podpisania umowy o współpracy Anna Borek z RCWIP wygłosiła mini wykład na temat roli ekonomii społecznej, a Lucyna Skorupska – prezes Spółdzielni socjalnej „Raz dwa trzy” dokonała prezentacji spółdzielni, trudnej drogi do powstania oraz o pierwszych osiągnięciach.

Spotkanie uświetnili swoim występem Martyna Jakubowska i Kuba Błaszczyk przy akompaniamencie gitary.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group