Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 733
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zaułek – miasto chce kupić, inwestor nie chce sprzedać, wszystko sprawdza prokurator

Wtorek, 8 lutego 2011, 14:28
Aktualizacja: Środa, 9 lutego 2011, 1:09
Autor: KO
Świdnica: Zaułek – miasto chce kupić, inwestor nie chce sprzedać, wszystko sprawdza prokurator
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Władze Świdnicy ogłosiły wszem i wobec, że chcą od inwestora odkupić teren Zaułka Świętokrzyskiego – czyli skrawek centrum miasta, gdzie ma powstać galeria handlowa. – Nie, absolutnie nie chcemy sprzedać – mówi Paweł Skonieczny, prokurent spółki Blackrock Properties, właściciela Zaułka od 4 lat. – Miasto w 2007 roku miało ten teren i mogło z nim zrobić co chciało, a nie miało pomysłu, ja pomysł mam i teraz jestem karany za moją kreatywność.

Paweł Skonieczny o tym, że władze miasta uniemożliwiają mu wybudowanie galerii, zawiadomił Najwyższą Izbę Kontroli i prokuraturę. NIK skargę przesłała do świdnickiej rady miejskiej, a ta skargę uznała za bezzasadną (więcej o tym: tutaj). Zaraz po sesji miasto postanowiło, że chce cały teren od spółki odkupić.

Jak mówi Skonieczny, aby galerię handlową z podziemnymi parkingami i multikinem w centrum miasta wybudować, konieczna była odpowiednia zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz zakupienie przez spółkę niewielkich terenów znajdujących się pomiędzy posiadanymi już przez nią działkami. Proces uchwalania miejscowego planu był przez miasto notorycznie opóźniany, a ceny za działki dużo wyższe od tych, jakich spodziewał się inwestor.

- Firma chce zakupić dodatkową powierzchnię za zaniżoną cenę, która znacząco się różni od rynkowej wartości określonej przez ekspertów – twierdzi zastępca prezydenta Ireneusz Pałac.

- Teren, na którym będziemy budować samą galerię, już należy do nas, a te tereny które chcemy dokupić, będą przeznaczone pod place manewrowe i parkingi podziemne - mówi teraz Paweł Skonieczny. - Sprawę oddałem do prokuratury i to oni będą decydować, czy coś jest zasadne czy nie.

W Prokuraturze Rejonowej w Świdnicy w tej sprawie toczy się już śledztwo. - Postępowanie przygotowawcze trwało trzydzieści dni, po upływie tego czasu wszczęliśmy śledztwo - mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. I zaznacza: - Nikomu nie postawiliśmy żadnych zarzutów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group