Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 652
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zmienili budżet powiatu i dali kasę powodzianom

Czwartek, 24 czerwca 2010, 10:43
Aktualizacja: 11:37
Autor: KO
Świdnica: Zmienili budżet powiatu i dali kasę powodzianom
Fot. Wiktor Bąkiewicz
To była sesja drogowa, ale radni powiatowi wczoraj nie rozmawiali tylko o stanie szos. Udzielili pomoc finansową Świdnicy, podzielili powiat na okręgi wyborcze, zmienili statuty szpitala i pogotowia oraz wprowadzili zmiany w budżecie. Powiat bielski, gmina Limanowa i miasto Jasło otrzymają 30 tys. zł.

Sporo czasu poświęcono omówieniu inwestycji budowy łącznika w kierunku autostrady A4, rozmawiano też o wywozie kruszyw (podczas prezentacji ekran nagle się zwinął, po krótkiej przerwie technicznej wrócono do problemu zniszczonych przez ciężarówki dróg). Podsumowano także działalność Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego w ciągu ostatnich czterech lat.

Do porządku obrad zostały wprowadzone cztery punkty – autopoprawka w sprawie zmiany budżetu i trzy uchwały o przekazaniu pomocy finansowej poszkodowanym przez powódź samorządom. O pomoc do naszego powiatu zwróciły się: miasto Jasło, gmina Limanowa i powiat bielski. Każdy samorząd otrzyma po 10 tys. zł.

Na sesji poruszono również problem klubu piłkarskiego MKS Jaworzyna Śląska. Kibice i piłkarze złożyli na ręce starosty prośbę o interwencję, o tym piszemy - tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group