Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Debiut Gospodarczy – trwają przesłuchania

Poniedziałek, 8 listopada 2010, 8:28
Aktualizacja: 8:31
Autor: KO
Świdnica: Debiut Gospodarczy – trwają przesłuchania
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Czternaście osób walczy o główną nagrodę w świdnickim konkursie Debiut Gospodarczy. Od dziś prowadzony jest drugi etap, który polega na na rozmowie m. in. z doradcą zawodowym. Uczestnicy walczą o pieniądze na rozpoczęcie działalności – łączna pula nagród w konkursie to 80 tys. zł.

Rozmowy prowadzone już od godz. 8.00 dotyczą m. in. motywów ubiegania się danej osoby o udział w projekcie, oceny predyspozycji do prowadzenia działalności gospodarczej, oceny doświadczenia zawodowego, dodatkowych kwalifikacji, oceny pomysłu na biznes - pod kątem realności i trwałości, ale nie tylko.

Dziś przesłuchiwani są: Kamil Gąszowski, Michał Łyczkowski, Jakub Kołodziej, Joanna Walczak, Kornel Lipiński i Apolonia Kawka-Szczygieł. Jutro natomiast: Dariusz Bieganowski, Agnieszka Dukielska-Pożoga, Mateusz Bienias, Rafał Filipczak, Marcin Kalenicz, Katarzyna Szymańska. W środę komisja się spotka z Tomaszem Majewskim i Janem Szwartzem.

- W kolejnym etapie uczestnicy konkursu przejdą cykl szkoleń, który przygotuje ich do prowadzanie przedsiębiorstwa – tłumaczy Stefan Augustyn z magistratu. - Następnie przygotują biznesplany, spośród których komisja konkursowa wybierze najlepsze projekty. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na grudzień.

Rok temu Debiut Gospodarczy wygrały Ewelina Mankiewicz i Katarzyna Kubicka-Mączyńska. Pierwsza z pań postanowiła otworzyć agencję reklamową i artystyczną, druga – studio projektowania i stylizacji. Nagrodą dla nich był zwrot 25 proc. kosztów rozpoczęcia działalności gospodarczej, nie więcej niż 5 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group