Świdnica: Dwa zwycięstwa młodziczek

Niedziela, 21 lutego 2010, 18:39
Aktualizacja: 20:31
Autor: JaR
Bardzo dobrze spisały się młodziczki MKS Świdnica w pierwszym turnieju finałowym o mistrzostwo Dolnego Śląska. W hali przy ulicy Pionierów po zaciętych spotkaniach pokonały Gwardię Wrocław i Gaudię Trzebnica. W obu spotkaniach o zwycięstwach decydował tie–break.

W pierwszym meczu MKS pokonał renomowaną Gwardię Wrocław 2:1 (25:18, 16:25, 15;12), a w drugim Gaudię Trzebnica 2:1 (25:11, 24:26, 17:15).
Nasze siatkarki znakomite momenty przeplatały okresami słabszej gry. Po zwycięstwie z mocnym zespołem Gwardii i łatwym wygraniu pierwszego seta z Gaudią, chyba za szybko uwierzyły, że mają wygraną w kieszeni. Rywalki z Trzebnicy nie chciały jednak łatwo się poddać i w drugim secie zwyciężyły 26:24. W trzecim secie MKS przegrywał nawet 3:8, ale po szaleńczej pogoni odwrócił losy.
W trzecim spotkaniu Gwardia wygrała z Gaudią 2:0.
Na świdnickim turnieju obecny był trener reprezentacji Polski B Rafał Błaszczak. Pochodzący z Wrocławia szkoleniowiec dopingował swoją córkę, zawodniczkę Gwardii. W opinii Błaszczyka. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie.
Drugi turniej Mistrzostw Dolnego Śląska odbędzie się za tydzień we Wrocławiu.
MKS: Dolecka, Krakowiak, Bernaciak, M. Gezella, Ba, Krusiewicz, Regnowska (libero) oraz Golec, Kądziołka, Toporkiewicz, Kuczyńska, N. Gezella