Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Finał programu "Siatkarski Dolny Śląsk"

Poniedziałek, 18 grudnia 2017, 12:10
Aktualizacja: 12:12
Autor: red
Strzegom: Finał programu "Siatkarski Dolny Śląsk"
Fot. UM Strzegom
Drużyna PSP nr 4 ze Strzegomia zakończyła zmagania w programie "Siatkarski Dolny Śląsk". Czwórka promowała piłkę siatkową na Dolnym Śląsku, rozgrywając turnieje w Strzegomiu, Ciepłowodach, Kamieńcu Wrocławskim i ostatni w Siechnicach.

Z każdych zawodów ekipa ze Strzegomia przywoziła wyróżnienia i nagrody. W turnieju w Siechnicach strzegomianie wygrali dwa z trzech meczów i w klasyfikacji końcowej programu SDŚ zajęli wysokie drugie miejsce. Jedną z atrakcji IV turnieju w Siechnicach był pokazowy set uczestników mistrzostw Polski młodzików z drużyny Gwardii Wrocław. Prezentacja gry czwartej drużyny w Polsce zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Dla kibiców ważna informacja jest taka, że w drużynie Gwardii Wrocław obecnie gra i trenuje chłopak ze Stanowic Dawid Kopciuch, poprzednio uczeń SP nr 2 i zawodnik AKS-u Strzegom. W sędziowaniu i dopingowaniu zespołom pomagali jak zwykle zawodnicy II ligi wrocławskiego klubu. Ci od razu rzucali się w oczy, bo każdy mierzył ponad 2 m wzrostu.

Po czterech miesiącach trenowania i grania zaobserwowaliśmy wiele korzyści płynących z programu "Siatkarski Dolny Śląsk". Oprócz wzrostu poziomu umiejętności siatkarskich, to również integracja dzieci i młodzieży z różnych dolnośląskich miast, umiejętność kulturalnego kibicowania i zachowania na imprezach sportowych, w tym szczególnie szacunek dla przeciwników i przeżywania radości z wygranej. Dzięki współpracy w programie "Siatkarski Dolny Śląsk" szkoła nr 4 wzbogaciła się i specjalistyczny sprzęt treningowy, piłki do siatkówki, trenażery i zestaw strojów siatkarskich dla całej drużyny.

Program był dofinansowany z funduszy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu i koordynowany był przez trenerów wrocławskiego klubu Gwardia Wrocław - Piotra Lebiodę, Leszka Mazura i Bartosza Pydę. Szkolnym koordynatorem w Strzegomiu był Robert Kotowicz, nauczyciel ze szkoły nr 4. Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłu i życzymy kontynuacji rozgrywek w nowym roku.

Uczniowie i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu serdecznie dziękują pracownikowi Urzędu Miejskiego w Strzegomiu - Teresie Niedźwiedzkiej i gminie Strzegom za sfinansowanie transportu na turniej do Siechnic.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group