Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 624
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Wałbrzych: Jak znaleźć pracę za granicą – specjalne spotkanie

Poniedziałek, 15 listopada 2010, 8:14
Aktualizacja: 12:53
Autor: KO
Świdnica/Wałbrzych: Jak znaleźć pracę za granicą – specjalne spotkanie
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W Powiatowym Urzędzie Pracy w Świdnicy mogą się zgłaszać chętni do wzięcia udziału w Dniach Mobilności Pracowniczej. To przedsięwzięcie, dzięki któremu mieszkańcy naszego regionu mogą się dowiedzieć wielu rzeczy na temat podejmowania pracy za granicą i poszukiwania pracy za pośrednictwem sieci Eures.

Spotkanie organizują już po raz piąty Europejskie Służby Zatrudnienia Eures – w środę, 8 grudnia, w godz. 10.00-14.00 – między innymi w Wałbrzychu. Istnieje możliwość zorganizowania bezpłatnego przejazdu na dni mobilności do Wałbrzycha. Zainteresowani wyjazdem powinni się zgłaszać w pokoju nr 1 świdnickiego PUP.

Eures to sieć współpracy publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na rynku pracy w krajach Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Liechteinsteinie, a także w Szwajcarii. Została ona powołana przez Komisję Europejską, aby ułatwiać swobodny przepływ pracowników poprzez międzynarodowe pośrednictwo pracy, informowanie na temat warunków życia i pracy w krajach członkowskich oraz przeciwdziałanie przeszkodom w takiej mobilności. Usługi sieci są ogólnodostępne i bezpłatne.

Dni Mobilności Pracowniczej skierowane są do osób zainteresowanych planowaniem kariery zawodowej i podjęciem pracy poza granicami naszego kraju. Podczas imprezy zagraniczni doradcy przedstawią prezentacje na temat warunków życia i pracy w swoich krajach oraz udzielać będą informacji przy stoiskach informacyjnych. Zainteresowani znajdą tam oferty pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group