Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Miasto... żurawi

Środa, 9 lutego 2011, 16:43
Aktualizacja: Czwartek, 10 lutego 2011, 10:29
Autor: KO
Świdnica: Miasto... żurawi
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Obrodziło nam w urządzenia dźwignicowe (popularne dźwigi), które pomagają budowlańcom wznosić budynki. Żuraw–gigant pracuje w Rynku, aż trzy żurawie przy ul. Westerplatte i jeszcze jeden przy ul. Bokserskiej.

Od lipca w samym centrum stoi FM Gru 1355 TLX, wysoki na 52 metry. Wznosi on wieżę ratuszową. Budujący wizytówkę miasta robotnicy kontynuują zbrojenia i wykonują z betonu kolejne elementy. Do końca tygodnia powinna być wykonana konstrukcja tzw. pawilonu wejściowego.

Gigantyczny żuraw z Rynku nie jest już osamotniony, niedaleko pracują kolejne trzy. Firma Erbud za ich pomocą buduje Galerię Świdnicką. Dwa większe dźwigi będą tu do lipca, kiedy zostanie ostatecznie zakończona budowa dachu na główną częścią centrum handlowego. Mniejszy pracować będzie jeszcze w sierpniu, wtedy zostanie zakończona konstrukcja dachu nad kinem (harmonogram prac w naszym tekście z 27 stycznia: Galeria do przodu: styczeń – słupy, luty – ściany, marzec – dach). Wszystkie trzy mają udźwig do 1,6 tony.

Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Bokserskiej za pomocą żurawia buduje nowy Zakład Uzdatniania Wody w Świdnicy. Inwestycja ma zakończyć się w marcu 2012 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group