Czytających: 1651

II-liga siatkarek: Pierwsze zwycięstwo siatkarek, MKS wygrywa po tie–breaku

Sobota, 22 października 2011, 19:42
Aktualizacja: 21:23
Po trzech porażkach siatkarki II–ligowego MKS–u Świdnica w końcu zwycięskie. Podopieczne Magdaleny Antoniak pokonały po zaciętym boju SMS PZPS II Sosnowiec 3:2.

Początek meczu z Sosnowcem to kopia z ostatnich występów świdniczanek, nasze dziewczyny wyszły na parkiet bardzo spięte i popełniały proste błędy. W efekcie czego MKS gładko przegrał pierwszego seta. – Drugi set to już inny zespół MKS-u, dziewczyny zagrały ambitnie, nie popełniały prostych błędów, lepiej spisywały się także na zagrywce oraz w ataku i ostatecznie wygrały tą partię. Tak samo było w trzeciej odsłonie. W czwartym secie nasze siatkarki pozwoliły na za wiele rywalko, które doprowadziły do tie-breaku. W decydującej partii trwała walka punkt za punkt, zakończona naszym zwycięstwem 15:13 i w całym meczu 3:2 – relacjonuje Magdalena Antoniak, trenerka MKS-u Świdnica.

Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, było one niezmiernie potrzebne dziewczynom, żeby uwierzyły, że można wygrywać. Nasze atakujące z pewnością poczują się pewniej i będzie corz lepiej w następnych spotkaniach. Wciąż jest wiele do poprawienia, szczególnie na rozegraniu, zespół się zgrywa, jest lepiej ale przed nami jeszcze długa droga – wyznaje Magdalena Antoniak.

MKS Świdnica – SMS PZPS II Sosnowiec 3:2

MKS: Gabriańczyk, Radgowska, Małodobra, Bernaciak, Krusiewicz, Gancarz, Szczurek oraz Malina, Gezella